ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز با حضور هنرمندان، دوستداران هنر و سینما وتشکل های مردم نهاد در سالن اجتماعات اداره کل محیط زیست گیلان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، قربانعلی محمد پور، مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان در افتتاحیه ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز با یادآوری عملکرد گیلانیان در جشنواره سال ۹۵ که پس از ده سال توقف برگزار شده بود اظهار کرد : تجربه سال گذشته نشان داد اگر هدف گذاری درست باشد و اصرار و اهتمام بورزیم نتایج مثبت حاصل می شود.

محمدپور با تأکید بر نقش تشکل های غیر دولتی و مردم نهاد گفت: امروز این تشکل ها حضوری پررنگ تر از دستگاه های محیط زیستی در امور مربوطه دارند و با نگاهی که حاکمیت امروز به محیط زیست دارد بودن این تشکل ها در کنار ما افتخاری برای دولت، من و همکارانم است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از ابزار هنر و توانایی های هنرمندان در زمینه آموزش می تواند به ما در حل بحران های محیط زیستی کمک کند.

صبوری دبیر مقیم جشنواره گفت: ۱۴۱ اثر در جشنواره شرکت دارند و به استان ها ابلاغ شده اند که ۸ فیلم مربوط به گیلان است.

وی افزود: ۵۰ فیلم از کشورهای خارجی نیز در این جشنواره شرکت دارد و اکران همزمان فیلمها در دو نقطه از رشت، کارگاه ها و تورهای علمی، تورهای عکس و طبیعت و نشست های عکس و طبیعت از برنامه های این جشنواره است.

صبوری ابراز خشنودی کرد که امسال این جشنواره از طرف سمن های استان جدی تر گرفته شده است و بیش از ۱۲ تشکل و چند موسسه هنری در این رویداد همکاری داشته اند.

شهرهای رشت، سیاهکل، تالش، لاهیجان، لنگرود و رودسر به طور همزمان به اکران آثار این جشنواره ملی خواهند پرداخت.

ششمین جشنواره فیلم سبز ایران با نمایش فیلم فرانسوی « رمز و راز از دست دادن پلاستیک» رسما در گیلان کلید خورد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج