رئیس حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه ایجاد عدالت در مسیر طلبگی بسیار مهم است، گفت: هر امام جماعت، هر مبلغ، هر مرجع تقلید و طلبه ای باید تقوا و عدالت داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، آیت الله العظمی حسین مظاهری در مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه اصفهان با اشاره به تقدس والای عمامه گذاری عنوان کرد: بنده معتقدم امام زمان(عج) اجازه عمامه گذاری را برای طلاب صادر می کنند.

وی با بیان اینکه طلاب باید کوشش کنند تا به شناخت در دین دست یابند اظهار کرد: امر شناخت محقق نمی شود مگر اینکه طلبه دارای تقوا و جهاد با نفس باشد.

وی با اشاره به روایتی مبنی بر اینکه عالم بی عمل در جهنم است و جهنمیان از بوی تعفن او به ستوه می آیند ابراز کرد: عالم گناهکار گناهش از همه کس بدتر است.

وی با تاکید به ضرورت تحصیل علم و تقوا برای طلاب خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) در سخنرانی، فرمودند، شناخت وظیفه و عمل کردن به وظیفه انتظار انقلاب از امت است.

این مرجع عالی قدر با بیان اینکه تقوا برای یک طلبه باید در همان ابتدای تحصیل ملکه شود و ایجاد عدالت در مسیر طلبگی بسیار مهم است عنوان کرد: هر امام جماعت، هر مبلغ، هر مرجع تقلید و طلاب باید تقوا و عدالت داشته باشد.

رئیس حوزه علمیه اصفهان در پایان به طلاب توصیه کرد: رابطه خود را با امام زمان حفظ کنید چراکه هر طلبه ای که رابطه اش با امام زمان خوب باشد و خوب درس بخواند، امام او را تنها نمی گذارد و در همه حال یاریش می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج