نخستین جشنواره کودک و مقررات ملی با عنوان شهر دوستدار کودک با معرفی آثار برتر در گرگان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان، احمد تجری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در مراسم اختتامیه اولین جشنواره کودک و مقررات ملی ساختمان با عنوان شهر دوستدار کودک در پردیس سینمایی کاپری گرگان با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره اظهار داشت: توجه به حقوق کودکان در موضوع شهرسازی آن‌قدر دارای اهمیت است که در دو اجلاس سازمان ملل متحد بر توجه ویژه به کودکان در برنامه‌ریزی شهری تاکید شده است.

وی افزود: در مصوبات شورای عالی شهرستان‌های کشور نیز به این به موضوع مهم اشاره شده و باید این هدف تحقق یابد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان اظهار داشت: مهم‌ترین وظیفه سازمان اجرای کامل مقررات ملی ساختمان است که با انجام این کار شهرها و محیط شهری برای کودکان خسته‌کننده نخواهد بود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر کودکان ما زندگی خود را منطبق با افکار بزرگترها و برنامه‌ریزی‌های نامناسب سپری می‌کنند که این مساله در آینده سبب خواهد شد، جامعه‌ای با کمترین خلاقیت، اعتماد به نفس و پویایی داشته باشیم.

دبیر نخستین جشنواره شهر دوستدار کودک نیز در حاشیه مراسم اظهار داشت: تعداد 120 اثر توسط کودکان 5 تا 12 سال به دبیرخانه ارسال شد که براساس تصمیم هیئت برگزاری مقرر شد، از همه شرکت‌کنندگان تقدیر شود.

نخستین جشنواره شهر دوستدار کودک در گرگان

صابر مناجاتی افزود: این جشنواره در شرق استان گلستان به محوریت گنبدکاووس هم انجام شد و مراسم اختتامیه آن هم نیز هفته آینده در گنبدکاووس برگزار خواهد شد.

این آئین که با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری، مسابقه، اجرای سرود توسط کودکان همراه بود از همه کودکان شرکت‌کننده و مربیان آن‌ها نیز  تقدیر به عمل آمد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج