طی حکمی از سوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت الاسلام والمسلمین لطف الله عبدالهی به عنوان امام جمعه جدید شهرستان رضوانشهر معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری موج از رضوانشهر، عسگر حسنی پور فرماندار رضوانشهر در آئین تکریم و معارفه امام جمعه رضوانشهر که در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار کرد: جایگاه رفیع امامت جمعه و نماز جمعه بر همگان روشن و مبرهن است و جادارد که یاد و خاطره مرحوم آیت الله طالقانی را گرامی بداریم.

حسنی پور ضمن اشاره به نقش بی بدیل امام جمعه در ایجاد وحدت در جامعه گفت: امام جمعه در هر شهری یک مسئولیت بسیار مهم جهت همگرایی و وحدت آفرینی برعهده دارد و رضوانشهر بدلیل وجود تنوع قومی، زبانی و مذهبی یک پتانسیل و فرصت برای خدمت می باشد.

فرماندار رضوانشهر با تشکر از زحمات امام جمعه قبلی این شهرستان افزود: حجت الاسلام والمسلمین حبیبی طی حدود شش سال تصدی امامت جمعه در رضوانشهر، زحمات زیادی را در ایجاد همدلی و وحدت متحمل شد.

دبیر دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان گیلان نیز با تبریک عید امامت و ولایت گفت: نماز جمعه برکات فراوانی از حیث مادی و معنوی دارد و بزرگترین پیام آن، دمیدن روح تقوا به جامعه است.

حجت الاسلام والمسلمین علی اسلامی نژاد بیان داشت: حفظ این جایگاه باعث می شود دشمن از رسیدن به اهداف شوم خود عقب نشینی کند و باید از تریبون نماز جمعه که تریبون ولایت فقیه است، پاسداری و از آن در جهت ایجاد وحدت ، وفاق و جلوگیری از اختلاف و تشتت استفاده کنیم.

نماینده مردم شهرستان های رضوانشهر، تالش و ماسال در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین گفت: جایگاه تعیین شده برای امام جمعه در اسلام بسیار مهم و رفیع است که مهمترین آن اخلاق است.

محمود شکری افزود: رضوانشهر با دارا بودن مردمی بسیار خوب از قومیت ها و زبان های مختلف از شهرهای مهم استان گیلان و کشور است که وجود بصیرت و سطح آگاهی بسیار بالا در بین آنان مانع از بروز هر گونه اختلاف می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج