مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان گفت: جشنواره فرهنگی خوزستان صنایع دستی، غذاهای سنتی، سیاه چادر، پوشاک سنتی، موسیقی محلی و عروسکهای قول پیکر به مدت 2 روز برای بازدیدکنندگان به معرض نمایش درآمد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، خسرو نشان گفت: جشنواره فرهنگی خوزستان صنایع دستی، غذاهای سنتی، سیاه چادر، پوشاک سنتی، موسیقی محلی و عروسکهای قول پیکر به مدت 2 روز برای بازدیدکنندگان به معرض نمایش درآمد.

 نشان بیان داشت: مراسم چای و قهوه، ورک شاپ صنایع دستی و نمایشگاه عکس جاذبه های گردشگری استان نیز از دیگر برنامه های این جشنواره در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به احیای برخی از صنایع دستی استان که در حال فراموشی است تأکید کرد: برنامه احیای صنایع دستی مثل گلیم و فرش عربی، عبا بافی، حصیر، گلیم و گبه، رنگ رزی و نساجی با حضور آخرین بازماندگان این صنایع و برگزاری ورک شاپ در مدت زمان برپایی نمایشگاه جز برنامه های مهم اداره میراث فرهنگی خوزستان است.

نشان 11رشته صنایع دستی حاضر در نمایشگاه را شامل: خراطی دزفول، کپوبافی اندیمشک، مینای صابئین مندایی اهواز، دست بافت ها و پوشاک عشایر اندیمشک،صنایع دستی اقوام عرب، نساجی سنتی شوشتر و سفال سازی آبادان معرفی کرد وی افزود: گبه اندیمشک، عبای بهبهان،ورشو اندیمشک و چوقای لالی از دیگر صنایع دستی استان خوزستان است که در جشنواره فرهنگی خوزستان حضور دارند.

همچنین هنرمندان هنرهای تجسمی، خوشنویسی  و گروه های موسیقی از شهر شوشتر نیز در این جشنواره به معرفی هنر خوزستان می پردازند.

گفتنی است جشنواره فرهنگی خوزستان 16و 17شهریور ماه در برج میلاد از ساعت 10صبح تا 23 پذیرای بازدید علاقمندان است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج