مسئول ستاد بازسازی واقعه غدیر گفت: مراسم بازسازی واقعه عظیم غدیر یک روز قبل از عید غدیر در روز جمعه 17 شهریورماه در آستان امامزاده معصوم(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم ، مسئول ستاد بازسازی واقعه غدیر سپاه امام علی ابن ابی‌طالب(ع)در گفت‌وگو با خبرنگار ان با اشاره به اینکه فعالیت بازسازی واقعه عظیم غدیر از سال 89 آغاز شده است، اظهار کرد: در سال 89 دهه ولایت و هفته بسیج هم‌زمان شده بود و این فعالیت از استان قم شکل گرفت و امسال در بیش از 150 شهر بازسازی واقعه عظیم غدیر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این فعالیت در سال‌های گذشته در مجموعه غدیر واقع در انتهای شهرک قدس انجام می‌شد، عنوان کرد: به دلیل اینکه شهرک قدس از مرکز شهر دور است و تعداد زیادی از مردم برای دسترسی به این محل مشکل دارند امسال بازسازی واقعه غدیر در آستان امامزاده سید معصوم(ع) واقع در خیابان نیروگاه برگزار می‌شود.

احمدعلی فعله گری افزود: همچنین به دلیل کثرت تعداد سادات در شهر مقدس قم و سنت حسنه دیدار با سادات در روز عید مراسم بازسازی واقعه عظیم غدیر با هدف شکل گیری یک جریان فکری جدید و افزایش تاثیرگذاری غدیر برای مردم در روز جمعه 17 شهریورماه از ساعت 18 برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم تعزیه خوانی به صورت گسترده در ماه محرم، مطرح کرد: موضوع غدیر برنامه‌ای است که علمای اهل تسنن هم آن را قبول دارند و امیدواریم در سال‌های آینده بازسازی واقعه غدیر به صورت یک فعالیت خودجوش و مردمی در همه محله‌های شهر برگزار شود تا مردم به توانند به صورت سمعی و بصری و با تاثیر گذاری بیشتری واقعه غدیر را درک کنند.

فعله گری در پایان با بیان اینکه عمده فعالیت‌های بازسازی واقعه غدیر توسط نیروهای مردمی انجام می‌شود و سپاه پاسداران و بسیج کارهای پشتیبانی را انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: در استان قم مراسم بازسازی واقعه غدیر توسط 750 نفر برگزار می‌شود که 250 نفر از آن‌ها جزو عوامل اصلی برگزار کننده و 500 نفر دیگر نیز وظیفه پشتیبانی از آن را برعهده دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج