رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه بعد از انقلاب شاخص های پزشکی ارتقاء یافته است، گفت: در استان زنجان شاخص های پزشکی توسعه یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا بیگلری با بیان اینکه بعد از انقلاب شاخص های پزشکی در سطح کشور و استان زنجان ارتقاء یافته است، افزود: در استان زنجان شاخص های پزشکی توسعه یافته است.

وی با بیان اینکه امید به زندگی افزایش یافته است، اظهار کرد: قبل از انقلاب امید به زندگی 42 سال بود ولی امروز به 72 سال رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پرزشکی استان زنجان به مرگ و میر مادران در روستاهای استان زنجان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید مرگ و میر مادران در روستاهای استان زنجان به صفر رسیده است و با راه اندازی شبکه های بهداشت و بهورزها در روستاهای استان زنجان دیگری مرگ و میر مادران باردار را نداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: خوشبختانه در استان زنجان پوشش شهری در مراکز بهداشتی 100 درصد است و در مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار به توسعه مراکز درمانی و بهداشتی توجه ویژه شده است.

بیگلری افزود: مرگ و میرها کاهش یافته است و قبل از انقلاب از هزار تولد 110 نفر فو ت می شد ولی در استان زنجان امروز از هزار تولد ۹.۹ درصد فوت می شود که کاهش دارد.

وی تاکید کرد: برای اجرای بهینه طرح تحول نظام سلامت بودجه ویژه ای از سوی دولت تدبیر و امید اختصاص یافته و مشکلی در این مورد وجود ندارد و اجرای طرح موجب آشکار شدن ضعف های حوزه درمانی شد و به روز شدن تجهیزات و آزمایشگاه های بیمارستانی و همچنین کاهش تعرفه های پرداختی از سوی مردم مهمترین مزیت های اجرای این طرح است.

بیگلری گفت: رسانه ها پشتیبان و حامی اصلی حوزه سلامت و یکی از بازوهای های عمل کننده دولت هستند چرا که پیام ها را ترویج داده و به بطن جامعه می رسانند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج