رئیس دبیرخانه شورای اجتماعی کشور گفت: در سال گذشته، ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای ۱۶۸ طرح و برنامه در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد حاجیان مطلق پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی روند فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی استان با اشاره به اینکه شورای اجتماعی کشور عالی‌ترین مرجع در حوزه تصمیم گیری اجتماعی است، اظهار داشت: با توجه به آغاز فعالیت دولت یازدهم، رهبر معظم انقلاب آخرین وضعیت اجتماعی کشور را خواستار شدند که در بازه زمانی دو سال این گزارش تهیه و مطرح شد.

وی افزود: در سال 95، یکصد میلیارد تومان اعتبار برای اجرای 168 طرح و برنامه اختصاص پیدا کرد که 5 خواسته رهبر معظم انقلاب در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی عملیاتی شود.

طرح‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی

رئیس دبیرخانه شورای اجتماعی کشور تصریح کرد: در این راستا استفاده از ظرفیت نخبگان علمی و دانشگاهی در اجرای طرح‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی در دستور کار قرار گرفت. رویکرد شورای اجتماعی کشور در سال 96 گسترش نظام آموزشی و توانمندسازی در حوزه آسیب‌ها و توجه به نظام سلامت و استمرار برنامه‌های کاهش آسیب با اقدامات نوآورانه و خلاقانه است.

وی با بیان اینکه اثر محسوس اقدامات صورت گرفته در کاهش آسیب‌های اجتماعی را شاهد بودیم، افزود: افزایش حساسیت نخبگان و صاحب نظران، هم افزایی و هماهنگی بین دستگاه‌ها در کاهش آسیب اجتماعی و مشارکت خیرین از جمله دستاورهای طرح شورای اجتماعی کشور است.

رئیس دبیرخانه شورای اجتماعی کشور درباره برنامه‌های شورای اجتماعی کشور در سال 96 هم گفت: گسترش نظام آموزش، مشاوره و توانمندسازی، به کارگیری جدی سازمان‌های مردم نهاد و خیران، توجه به نظام جامع سلامت و استمرار برنامه‌های فوق‌العاده نیز از مهم‌ترین برنامه‌های این شورا در سال جاری است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج