روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص کلاهبرداری عده‌ای سودجو در قالب توزیع کارت سلامت و عنوان‌های مشابه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در اطلاعیه‌ای با اشاره به تماس افرادی تحت عنوان کارگزار، نماینده بیمه یا وزارت بهداشت با بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران مبنی بر پرداخت هزینه در ازای دریافت کارت سلامت و تداوم خدمات بیمه‌ای تأکید کرد: هیچ مجوزی برای هیچ کارگزاری و نمایندگی یا شرکتی برای ارائه کارت سلامت و عناوین مشابه آن از سوی وزارت بهداشت یا سازمان‌های بیمه‌گر حوزه سلامت صادر نشده است و هرگونه تماس تلفنی در این رابطه صرفاً جهت کلاه‌برداری است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است چنانچه شهروندان و بیمه‌شدگان با تماس تلفنی برخورد کردند که فردی خود را نماینده و کارگزار سازمان‌های بیمه‌گر یا شرکت‌های بیمه و . . . معرفی و مشخصات آن‌ها را اعلام می‌کند تا ترغیب به پرداخت هزینه درازای ارائه کارت سلامت و بعضاً تعویض دفترچه با کارت سلامت و یا فروش بن کارت یا عنوان‌های مشابه جهت تداوم بیمه سلامت شوند، اطمینان داشته باشند این تماس‌ها از سوی افراد کلاهبردار است.

این روابط عمومی اعلام کرد، هیچ تماس تلفنی برای ارائه کارت سلامت با بیمه‌شدگان و یا شهروندان بابت صدور کارت سلامت از سوی هیچ مرجع قانونی صورت نگرفته است.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بار دیگر به‌تمامی شهروندان و بیمه‌شدگان توصیه می‌شود که اخبار سلامت و بیمه سلامت را صرفاً از طریق سایت‌های رسمی سازمان‌های بیمه‌گر، وزارت بهداشت و منابع موثق مانند خبرگزاری‌های رسمی، روزنامه‌های کثیرالانتشار و صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران دنبال کنند و به‌هیچ‌وجه به تماس‌های تلفنی افراد ناشناس اعتماد نکنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج