مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از برگزاری جشن عید غدیر «ولایت» در کانون‌های مساجد استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان گفت: عید غدیر عید ولایتمداری و از اعیاد بزرگ مسلمانان است و اهمیت عید غدیر به عنوان برترین عیدها به دلیل اهمیت موضوع ولایت و همچنین شخصیت ممتاز امیرالمؤمنان، علی (علیه السلام) به عنوان امام و پیشوا و برترین الگو و نمونه برای مسلمانان است.

وی از برگزاری جشن عید غدیر تحت عنوان «ولایت» در کانون‌های مساجد استان خبر داد و افزود: جشن‌های ولایت طی دو روز جمعه و شنبه (۱۷ و ۱۸ شهریور) در  ۵۰۰ کانون فرهنگی و هنری مسجد استان برگزار می‌شود.

پورابراهیم قرائت خطبه غدیر را از دیگر برنامه‌های کانون‌های مساجد دانست و اظهار کرد: همچنین به مناسبت عید سعید غدیر خم از اعضای سادات کانون‌ها نیز تجلیل می‌شود.

وی ولایتمداری را رمز موفقیت ملت ایران دانست و تصریح کرد: دشمن ولایت‌پذیری را مانعی برای رسیدن به اهداف شوم خود در کشورهای مسلمان می‌داند و سعی بر از بین بردن واقعه غدیر دارد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان خاطرنشان کرد: باید واقعه غدیر و اهداف آن را برای مردم تبیین کنیم و این از رسالت‌های مهم کانون‌های مساجد است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج