مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم گفت: قرارداد تولید سریال شهید زین الدین بسته شد، اما تهیه این سریال نیاز به حمایت مدیران استان قم دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، احمد حسینی در جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان قم که در تالار امام رضا(ع) فرمانداری برگزار شد، با اشاره به ویژگی‌های هفته دفاع مقدس اظهار کرد: این هفته امسال با دهه اول ماه محرم متقارن است و فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورا است.

وی ادامه داد: ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان قم از مردادماه فعالیت خودش را آغاز کرد و این ستاد هفت کمیته دارد، ستادهای فرعی بزرگداشت هفته دفاع مقدس در دستگاه‌های مختلف استان هم شکل می‌گیرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم افزود: باید نکات ایمنی و امنیتی در اجرای برنامه‌های دفاع مقدس در استان مورد توجه قرار بگیرد.

حسینی با اشاره به ضرورت تشکیل ستادهای دفاع مقدس در دستگاه‌های استان اظهار کرد: باید این ستادها در تمام دستگاه‌های استان قم تشکیل شود. باید به دنبال برگزاری برنامه‌های نوآورانه در هفته دفاع مقدس باشیم، همچنین مناسب است که با توجه به کمبود بودجه، برنامه‌های هفته دفاع مقدس به صورت مشترک توسط دستگاه‌ها برگزار شود.

وی با بیان اینکه روز اول مهرماه به عنوان سرباز نامگذاری شده است ادامه داد: باید برنامه‌های ویژه ای در طول هفته دفاع مقدس در دستگاه‌های نظامی استان قم برگزار شود، همچنین برگزاری مراسم خطبه خوانی در حرم حضرت معصومه(س) را در طول هفته دفاع مقدس خواهیم داشت.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم افزود: قرارداد تولید سریال شهید زین الدین بسته شد، اما تهیه این سریال نیاز به حمایت مدیران استان قم دارد.

حسینی، ارائه گزارش برنامه‌های هفته دفاع مقدس در قم را به دبیرخانه ستاد بزرگداشت این هفته ضروری دانست و تصریح کرد: گزارش عملکرد استان در این زمینه به وزارت کشور و ستاد کل نیروهای مسلح انعکاس پیدا خواهد کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: گرامیداشت هفته دفاع مقدس نباید تنها به یک هفته خلاصه شود و باید به دنبال مردمی شدن برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس و دیگر مناسبت‌های مهم باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج