رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان رشت گفت: با افتتاح 2 واحد پذیرایی در رشت زمینه اشتغال مستقیم بیش از80نفر فراهم شد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، حسین میرزایی در تشریح این خبر اظهار کرد:پروژه رستوران وحید بعنوان یکی از بهترین تاسیسات پذیرایی در شهرستان رشت در زمینی به مساحت300متر مربع و با اعتباری بالغ بر60میلیارد ریال احداث و راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه واحد پذیرایی مذکور دارای دو طبقه است، به ظرفیت 200صندلی فاز اول  اشاره کرد و افزود:به زودی فاز دوم با ظرفیت 150صندلی به بهره برداری می رسد.

این مسوول همچنین به افتتاح واحد پذیرایی زوفا با زیربنای500 مترمربع در رشت با میزان سرمایه گذاری 50میلیارد ریال و ظرفیتی قریب به 140نفر اشاره نمود و افزود:با افتتاح این واحد پذیرایی که در3طبقه تجهیز شده زمینه اشتغال42نفر فراهم گردید.

میرزایی توسعه مراکز پذیرایی را امری مهم در توسعه گردشگری قلمداد کرد و گفت:غذا یکی از حامل های اصلی فرهنگ هر جامعه به شمار می آید و با توجه به تنوع غذایی گیلان،گردشگران رقبت بیشتری به سرو غذا در رستوران ها و اماکن پذیرایی این استان دارند.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان رشت تنوع بخشی در منوی غذای اماکن پذیرایی را یک ضرورت خواند و اذعان داشت:باید تلاش شود تا علاوه بر کیفیت،با استفاده از داشته های متعدد و کم نظیر گیلان در زمینه خوراک و غذا موجبات جلب رضایت مشتریان را فراهم نمود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج