فرماندار شهرستان شفت در دیدار با سرپرست کانون گیلان بر ضرورت ایجاد فضا‌های شاد و پرنشاط برای کودک و نوجوان با تکیه بر اصالت‌های دینی و مذهبی تاکید‌کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از شفت، محمد رضا محسنی با بیان‌این‌که فعالیت‌های کودک و نوجوان محور، نیازمند توان‌مندی و بیداری کودک درون است، ازضرورت فعالیت افراد فرهنگی در این عرصه سخن‌گفت.

محسنی  فرهنگ‌سازی و همراه‌سازی خانواده‌ها با فعالیت‌های فرهنگی را لازمه‌ی پیش‌برد اهداف و برنامه‌ها ارزیابی‌کرد واظهار‌داشت: جامعه امروز نیازمند پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی است و از این رو تعامل و هم‌افزایی دستگاه‌های کشوری و استانی بیش از گذشته احساس می شود.

فرماندار شهرستان شفت  ایجاد فضای بانشاط برای کودک و نوجوان را مهم توصیف‌کرد گفت:  نشاط ‌بخشی به جامعه با تکیه بر اصالت‌های دینی، زمینه‌ساز جامعه‌ای پویا و با نشاط است.

سرپرست کانون استان گیلان نیز در این نشست به پیشینه و گستره‌ی فعالیت‌های این نهاد فرهنگی پرداخت و با تبیین این موضوع که توسعه عدالت فرهنگی و اجتماعی از اولویت‌های کانون است نیاز این حوزه به هم‌افزایی و افزایش همکاری‌های متقابل را خاطرنشان‌کرد.

وی در همین زمینه تعلق خاطر خود به همراهی با مدیرانی که بخش فرهنگی را پُررنگ می بیند، یادآور شد و با بیان این که فعالیت‌های عمرانی با پیوست فرهنگی، سازنده و راه‌گشا خواهد بود، از نگاه ویژه فرماندار به حوزه‌ی فرهنگ قدردانی کرد.

این مسوول فرهنگی با  اشاره به اثربخشی فعالیت‌های کانون و تربیت شخصیت‌های تاثیر‌گذار در مراکز فرهنگی هنری گفت: کانون فرصتی برای خدمت است» و فعالیت‌های پرنشاط وکتاب‌محور آن زمینه‌ساز ارتقای سطح خود‌باوری و سمت و سو بخشیدن به استعداد‌های آینده‌سازان ایران اسلامی است.

ضیایی با تشریح فعالیت‌های کانون در زمینه‌های علمی و تبیین رویکرد دینی این فعالیت‌ها به نیاز‌سنجی کانون و بهره‌گیری این نهاد فرهنگی از ظرفیت‌های فضای مجازی  اشاره و  تصریح‌کرد: استفاده از فن‌آوری‌ و همگامی با دانش روز، از اولویت‌هایی است که از سوی تصمیم‌گیرندگان این مجموعه دنبال‌می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج