امام جمعه قم گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت‎های بسیار سنگینی را به دوش دارد و امیدواریم این زمینه کاری عظیمی که در مقابل شما است به خوبی اداره شود و انتظارات جامعه، مردم و علما را برآورده کند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، آیت‎الله حسینی بوشهری  در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به انتظارات بالای جامعه حوزوی و فرهنگی و هنری از وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حضور دراز مدت شما در عرصه های فکری و فرهنگی، چه زمانی که در حوزه به عنوان یک چهره شاخص فکری و اهل قلم و چه در زمانی که در وزارت ارشاد در جایگاه معاونت عهده دار کارهای بزرگی بودید مثمر ثمر بوده است.

معان جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت‎های بسیار سنگینی را به دوش دارد و امیدواریم این زمینه کاری عظیمی که در مقابل شما است به خوبی اداره شود و انتظارات جامعه، مردم و علما را برآورده کند.

وی افزود: وضعیت امروز حوزه با سالهای قبل قابل مقایسه نیست؛ تعداد مجلات و کتبی که در قم منتشر می شود؛ تاسیس انجمن های علمی گسترده و قوی در حوزه از ظرفیت های بسیار خوب حوزه است که نظام و وزارت ارشاد می تواند از این ظرفیت در پاسخگویی به نیازهای ایران اسلامی بهره بگیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: معاونت پژوهش حوزه در یک برهه ای کار بسیار خوبی انجام داد و طی مکاتبه با وزارت خانه های مختلف اعلام کردند که نیازهای آنها در عرصه دینی و مذهبی اعلام کنند؛ این نیازها به انجمن های علمی ارجاع داده شد که بخشی از آنها پاسخ داده شد و بخش دیگر در حال پاسخگویی است.

امام جمعه قم گفت: نمایشگاه‎های کتابی که به شکل تخصصی می تواند در خود حوزه و مراکز تخصصی حوزه برگزار شد از ظرفیت های خوبی است که باید انجام داد؛ یکی ازکارهای مهم وزارت ارشاد، پشتبیانی از آثار مکتب حوزویان است؛ تعداد بسیاری از حوزویان آثار خوبی تالیف کردند که متاسفانه به چاپ نرسیده است که امیدواریم که موانع مهمی که در عرصه نشر وجود دارد به نوعی رفع شود.

وی اظهارکرد: خوشبختانه حوزه، بخشی از کار خود را به مباحث و مسایل هنری قرارداده است؛ تا کنون همایش هایی در زمینه شعر برگزار کردیم و خوشبختانه اشعار فاخری نیز در این عرصه ارایه شده است؛ اگر این استعدادهای هنری حوزه ساماندهی و پشتیبانی شود قطعا تعامل مشترک حوزه و ارشاد را متجلی می‎کند.

وی گفت: پیشنهاد داریم که وزیر ارشاد گاهی برخی از مسایل در ادوار گذشته رخ داده است که جلوی کار حرکت ارشاد را گرفته است که این مباحث بخشی از انرژی و ظرفیت ارشاد را به خود مشغول کرده است و در عرصه ها دیگری که می توانسته است نقش آفرینی داشته باشد نتوانسته است.

آیت الله بوشهری در پایان بیان کرد: رای بالای مجلس به وزیر ارشاد و خرسندی طلاب و حوزویان از انتخاب کسی که سالها در حوزه حضور داشته است این امید را ایجاد کرد که نقش آفرینی بیشتری داشته باشید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج