با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در قم به صورت نمادین 204 طرح عمرانی و زیرساختی و کشاورزی و خدماتی افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، معاون امور عمرانی استانداری قم در چهارمین جلسه شورای اداری استان قم که در تالار معصومیه برگزار شد عنوان کرد:این 204 پروژه عمرانی و زیرساختی و کشاورزی و خدماتی با اعتبار 451 از محل اعتبارات ملی و استانی و بخش خصوصی اجرایی شد.

محسن بهشتی  افزود:این طرح ها مشتمل بر 128 طرح زیربنایی با 283 میلیارد تومان و 54 پروژه کشاورزی با اعتبار 57 میلیارد ریال ،7 طرح صنعتی با اعتبار 60 میلیارد تومان و 16 طرح خدماتی با اعتبار 49 میلیارد تومان می باشد.

وی با تشریح برخی از طرح ها تصریح کرد:نخستین نیروگاه برق آبی با توان 3 مگاوات بر خط انتقال آب، نیروگاه خورشیدی، واگذاری یک هزار و 112 واحد مسکن مهر و اجرای طرح های، آبخیزداری و مهار سیلاب برخی از این طرح ها می باشد.

بهشتی خاطرنشان کرد:طرح های نوسازی و بهسازی4 مرکز آموزشی،آسفالت محورهای مواصلاتی، توسعه باغ های پسته، طرح های صنعتی و گیاهان دارویی و اتصال 3 روستای کهک قم به آب سرشاخه های دز و افتتاح خط دوم کمربند ریلی راه آهن از طرح های دیگر است که در هفته دولت به بهره برداری رسید.

وی اظهار داشت:در 4 سال گذشته 27 طرح سفر ریاست جمهوری با اعتبار 3 هزار و 150 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

معاون امور عمرانی استانداری قم بیان کرد:افتتاح پروژه آبرسانی به بخش کهک و تکمیل و افتتاح سد کوچری با اعتباری بالغ بر 3 هزار و 700 میلیارد ریال و افتتاح تالار مرکزی شهر قم با اعتباری بالغ بر 310 میلیارد ریال از جمله طرح های اجرایی شده در دولت یازدهم است.

وی گفت:همچنین جذب 240 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای تکمیل و ارتقای کیفی شبکه آب در روستاهای استان از کارهای مهم دولت تدبیر و امید در قم است .

بهشتی عنوان کرد:احداث 805 کیلومتر شبکه توزیع برق و پرداخت 2 هزار و 500 میلیارد ریال از محل اعتبارات ارزش افزوده به شهرداری قم از اقدامات دولت یازدهم در قم می باشد.

درادامه  رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان قم خاطرنشان کرد:در سال جاری با کسری قابل‌توجهی از اعتبارات استانی مواجه ایم بر این اساس لازم است دستگاههای اجرایی در هزینه ها صرفه جوئی کنند.

وی بیان کرد:در شرایط فعلی 33 درصد اعتبارات عمرانی در قالب اوراق و 45 درصد اعتبارات هزینه‌ای ابلاغ شده است.

سید حسن رضوی در خصوص ارزیابی های دستگاههای برتر استان قم در سال گذشته اظهار داشت:شاخص های اختصاصی و عمومی به دستگاهها ابلاغ شد و در این مورد کلاس های آموزشی نیز برگزار گردید.

وی خاطرنشان کرد:در سال گذشته در این ارزیابی ها 4 دستگاه در شاخص‌های عمومی و 3 دستگاه در شاخص‌های اختصاصی برتر شناخته شدند.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان قم عنوان کرد:در سال 95 آموزش‌وپرورش، ثبت‌احوال، دانشگاه علوم پزشکی قم، توزیع نیروی برق، آب و فاضلاب روستایی، دامپزشکی و منابع طبیعی استان در شاخصه های موردنظر برتر شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج