مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم با تاکید بر ضرورت حمایت از سرمایه گذاران در بخش صنعت قم گفت: نباید به بهانه آلایندگی صنعتی، جلوی توسعه را گرفت، بلکه باید با فناوری های روز دنیا، این آلایندگی ها را برطرف کرد.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم ،به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان  در دیدار با شهردار و اعضای جدید شورای اسلامی شهر سلفچگان با تاکید بر وجود تعامل نزدیک میان محیط زیست استان و منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان افزود: نباید به دلیل این که برخی صنایع در گذشته دارای آلایندگی بوده و امروزه با پیشرفت علم و فناوری، این نقاط ضعف برطرف شده با این صنایع برخورد کرد و مانع از سرمایه گذاری آنها شد.

وی ادامه داد: اگر از سرمایه گذاران حمایت نکینم و امروز مانع از احداث صنایع مورد نیاز و مهم در قم شویم، فردا افسوس آن را خواهیم خورد و این اتفاقی است که در سال های گذشته برای این استان رخ داد.

سید مهدی علیزاده طباطبایی افزود: توسعه و پیشرفت این منطقه ویژه اقتصادی عامل مهم توسعه و آبادانی بخش و شهر سلفچگان و استان قم است.

طباطبایی، اشتغال زایی برای نیروهای بومی را از جمله اولویت های اصلی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم اعلام کرد و گفت: استفاده از نیروهای بومی اولویت منطقه ویژه اقتصادی برای اشتغال زایی است که این موضوع در مذاکره با سرمایه گذاران به آنها اعلام شده است.

وی ادامه داد: استفاده از نیروهای بومی باعث افزایش بهره وری کار و صرفه جویی در بسیاری از هزینه ها برای سرمایه گذاران شده است.

احداث منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در 50 کیلومتری قم در زمینی به مساحت 2هزار هکتار در سال 1376 به تصویب هیات وزیران رسید. این منطقه ویژه اقتصادی، به عنوان مهمترین و نزدیک ترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی - اقتصادی کشور، واقع در مسیر جاده ابریشم، راه آهن سراسری و بزرگراه های اصلی شمال - جنوب و شرق - غرب ایران بوده و جهت برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج فارس به منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز دارد و قادر است نقش تعیین کننده ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا نماید.

هم اکنون سرمایه گذارانی از کشورهای ایتالیا، چین و هند در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان فعالیت می کنند و بخشی از قطعات مورد نیاز در صنعت نفت به واسطه این سرمایه گذاری ها در این منطقه ویژه اقتصادی تولید می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج