استاندار با اشاره به ظرفیت بالای خیریه های استان، از آمادگی برای راه اندازی موسسات خیریه امنیت ساز به عنوان پایلوت کشوری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، زرگر پوردر دیدار فرمانده انتظامی استان به اهمیت بالای امنیت در استان اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: به دلیل وجود 10 درصد صنایع بزرگ کشور در اصفهان این استان یکی از اقتصادی ترین استان های کشور محسوب می شود و مسلم است که سرمایه گذاران در جایی هزینه می کنند که از لحاظ امنیتی در بالاترین سطوح قرار داشته باشد.

این مقام مسئول، اصفهان را دومین استان دانشگاهی کشور بعد از تهران عنوان کرد و گفت: امنیت دانشجویانی که از دیگر استان های ایران برای تحصیل به این نقطه می آیند دارای اهمیت خاص و ویژه ای است.

وی موضوع امنیت گردشگری را از موضوعات بسیار مهم و حائز اهمیت برای استان اصفهان دانست و بیان داشت: با توجه به حضور بی شمار گردشگران داخلی و خارجی در این استان، نیازمند ارتقای هرچه بیشتر امنیت هستیم ، چرا که گردشگر در جایی حضور پیدا می کند که امنیت داشته باشد.

استاندار اصفهان، این شهر را یک شهر بین المللی توصیف کرد و افزود: اصفهان قلب تپنده ایران اسلامی است و هر اتفاقی که در این شهر رخ دهد بلافاصله خبر آن در رسانه های بین المللی منعکس می شود به طوری که رسانه های خارجی در راهپیمایی های روز قدس و 22 بهمن دو میدان را به صورت گسترده پوشش می دهند که یکی از آنها میدان آزادی و دیگری میدان امام (ره) اصفهان است.

زرگر پور با بیان اینکه اصفهان ، به عنوان جانشین و معین تهران در زمان بروز اتفاقات بحرانی انتخاب شده اظهار داشت: در این راستا نیروی انتظامی اصفهان نیز باید آماده معینی تهران باشد و به یکی از مجهزترین پلیس های کشور از نظر نیروی انسانی، تخصص، تجربه و تجهیزات مدرن و پیشرفته تبدیل شود.

این مقام مسئول، وجود مشکلات کارگری، خشکسالی و مسائل قومیتی را از دیگر دلایل جایگاه ویژه امنیت در استان اصفهان ذکر کرد و افزود:نیروی انتظامی به عنوان مظهر اقتدار کشور می بایست این جایگاه را حفظ و ارتقا بدهد.

وی  هنر نیروی انتظامی را مردم داری عنوان کرد و گفت: در طول چهار سال گذشته پلیس اصفهان با استفاده از این رویکرد توانست بسیاری از تجمعات را با مدیریت و تدبیر خود حل و فصل نماید و از تبدیل شدن موضوعات اجتماعی به مسائل امنیتی جلوگیری کند.

استاندار اصفهان در ادامه بر حمایت و پشتیبانی مردم استان از پلیس تاکید کرد و با اشاره به ظرفیت بالای خیریه های استان گفت: ما آمادگی داریم که موسسه های خیریه امنیت ساز را به عنوان پایلوت کشوری در این استان راه اندازی کنیم.

زرگر پور افزود: اصفهان یکی از استان هایی است که بیشترین مراکز و موسسات خیریه را داراست و خیران استان فعالیت های بسیار مفید و موثری نه تنها در سطح استان بلکه در سراسر کشور انجام دادند که ان شاءالله با همکاری نیروی انتظامی در زمینه امنیت جامعه و کاهش و پیشگیری از جرایم نیز موثر خواهند بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج