معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: بررسی ها نشان داده است 93 درصد مردم این استان از وضعیت امنیت استان رضایت دارند که این میزان پنج درصد از میانگین کشوری آن بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، سید جواد حسینی در نشست با فرمانداران افزود: وضعیت مطلوب امنیت در استان به گونه ای است که این استان طی سه سال اخیر به طور متوالی رتبه اول شوراهای تامین در کشور را به خود اختصاص داده است.

وی اظهار کرد: تحقق وضعیت مناسب امنیت در خراسان رضوی جز با تعامل میان دستگاههای اجرایی استان و اجرای دقیق مصوبات شورای تامین محقق نشده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به موفقیت سیاست راهبردی دولت تدبیر و امید در این استان گفت: امنیت، مشارکت، اشتغال زایی، تکریم ارباب رجوع و حقوق شهروندی سیاست های راهبردی هستند که خراسان رضوی در همه این مقوله ها موفق عمل کرده است.

حسینی افزود: میزان مشارکت مردم خراسان رضوی در انتخابات ریاست جمهوری 4.5 درصد و در انتخابات شوراها نیز 3.5 درصد بیشتر از میانگین کشوری آن بوده است و از سوی دیگر در دولت تدبیر و امید استان خراسان رضوی در حوزه اشتغالزایی موفق عمل کرده و سهم 16 درصدی از اشتغالزایی کشور را به خود اختصاص داده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: هم اکنون طرح صیانت از حقوق شهروندی در 28 فرمانداری و 60 دستگاه اجرایی این استان در حال اجراست.

وی اجرای طرح تعامل دولت با مردم ، طرح میز گفت و گو با اقشار مختلف نظیر کارگران، هنرمندان، رسانه ها، جوانان و نخبگان، تشکیل خانه احزاب، خانه جوان، توسعه تشکل های مردمی و راه اندازی پارلمان زنان را از جمله تلاش ها و اقدامات انجام شده در استان خراسان رضوی پیرامون تکریم ارباب رجوع و صیانت از حقوق شهروندی برشمرد.

حسینی گفت: در دولت یازدهم فعالیت تشکل های مردمی رشد کمی و کیفی قابل توجهی داشته و طی دو و نیم سال گذشته برای 400 سمن در این استان مجوز صادر شده است.

وی با اشاره به تشکیل پارلمان زنان در خراسان رضوی افزود: در راستای مشارکت واقعی زنان در امر توسعه و رفع مشکلات استان بر مبنای قانون از حضور یک هزار و 200 زن توانمند و نخبه در بخش های مختلف نظیر جامعه شناس، پزشک، معلم و استاد دانشگاه به طور رایگان بهره می بریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: پارلمان زنان تاکنون در هشت شهرستان نظیر مشهد، خواف، گناباد، سرخس، جغتای، جوین، جغتای و بجستان راه اندازی شده است.

حسینی گفت: در هفته دولت نیز یک هزار و 317 طرح با هزینه 15 هزار و 450 میلیارد ریال در استان خراسان رضوی به بهره برداری می رسد که از نظر تعداد 14 درصد و از نظر هزینه 30 درصد بیشتر از هفته دولت پارسال است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج