بازیکن مطرح هاکی گلستان از شرایطی که در این رشته ورزشی تجربه کرده و از دست رفتن جایگاه خود در استان گله مند و مدعی است عده ای وی را نزد مسئولان هیئت خراب کرده اند.

به گزارش خبرگزاری موج، رقابت های لیگ دسته یک هاکی ایران حدود یک ماه پیش در حالی به پایان رسید که نماینده گلستان توفیقی در آن رقابت ها نداشت و نتوانست جواز بازگشت به لیگ برتر را پیدا کند. در آن سو تیم «هیئت رباط کریم» با حضور بازیکن گلستانی که برای نخستین بار به عضویت تیم خارج از استان درآمده بود، با اقتدار برسکوی قهرمانی ایستاد و به سطح اول هاکی کشور صعود کرد.

«مهران علاقی» ۲۶ ساله که فوق لیسانس رشته مدیریت ورزشی است و همراه با تیم ملی هاکی سالنی مقام بی نظیر چهارمی جام جهانی ۲۰۱۵ آلمان را در کارنامه دارد این روزها از برخی افراد درون هاکی استان گلایه مند است. وی که از سال ۸۷ در لیگ برتر در قالب تیم گلستان به میدان می رفته، امسال بنابر اتفاقاتی که برایش رقم خورد مجبور به ترک دیار خود شد که البته با قهرمانی تیم امسالش این ماجرا پایان خوشی را برایش به همراه داشت.

با علاقی درباره جدایی غیرمنتظره از هاکی استان و پیوستنش به نماینده رباط کریم گفتگویی ترتیب داده ایم که در ادامه متن آن آمده است.

* امسال از گلستان جدا شدی و برای تیم دیگری به میدان رفتی، اتفاقی که برای نخستین بار در زندگی ورزشی­ات رخ داد. چه شد که به این نتیجه رسیدی؟

در اولین جلسه معارفه آقای طبرسا (رئیس جدید هیئت هاکی استان) در حضور اعضای هیئت، یکی از خواسته ­های مربی تیم (حمیدرضا طاهری راد) حفظ بازیکنان بود که با وعده هایی که دوستان دادند من مایل به ماندن شدم. با شروع تمرینات و نزدیک شدن به فصل مسابقات، تعیین تکلیف مبلغ قرارداد را در جلسه ای با حضور دبیر هیئت مطرح کردم که بعد از گذشت یک هفته به من اعلام کردند تنها یک چهارم مبلغ پیشنهادی ام را می توانند پرداخت کنند. با این شرایط باز هم سر تمرینات حاضر شدم و به کار ادامه دادم.

* بعد چه شد؟

در چند ماهی که تا مجمع انتخاباتی هیئت استان فاصله وجود داشت، عده ای حرف و اخبار غلط به رئیس هیئت می رساندند. من فقط شنونده آن حرف ها بودم زیرا علاقه ای به دخالت در کار اجرایی هیئت نداشتم. دوستان اما نهایت تلاش خود را به کار گرفتند و موفق شدند که بین من و رئیس هیئت اختلاف بیندازند.

* مهمترین علت جدایی ات مسائل مالی بود یا اختلاف با مسئولان هیئت؟

مهترین دلیل این بود که جایی در ترکیب تیم نداشتم؛ موضوعی که از طرف آقای طبرسا در برنامه زنده تلویزیونی به صراحت عنوان شد. کادرفنی تیم علاقه ای برای حضور من نداشت!

* پس از اینکه متوجه شدی جایگاهی در تیم امسال نداری چه تصمیمی گرفتی؟

باوجود پیشنهادات دست و پا شکسته لیگ برتری که داشتم ترجیح دادم امسال لیگ دسته یک و تیم «رباط کریم» را تجربه کنم تا شاید از این رکود و قعر جدولی خارج بشم. حتماً می دانید که تیم استان در سال های اخیر در لیگ برتر نتوانسته بود رتبه خوبی به دست آورد. ضمن اینکه کادر فنی استان تمایلی برای حفظ من نداشت.

* شرایط تیم تان چطور بود؟

تیم ما شرایط فوق العاده ای داشت. یک تیم بدون ادعا و بی حاشیه که قهرمانی لیگ دسته یک و کسب سهمیه لیگ برتر را هدفگذاری کرده بود. این را بگویم که تنها یک هفته قبل از شروع مسابقات، بازیکنان جمع شده بودند و در کل با ۱۲ جلسه تمرین به مسابقات اعزام شدیم.

* تو در حالی به همراه تیمت قهرمان مسابقات شدی که تیم گلستان نتوانست عملکرد قابل قبولی برجای بگذارد. مهمترین علت ناکامی تیم استان را در چه می دانی؟

هیئت استان دنبال این بود که تیم خوبی را روانه مسابقات کند و مربی می بایست برای جذب بازیکنان به هیئت اسامی را اعلام می کرد. با صحبت رئیس هیئت در آن برنامه تلویزیونی مشخص شد خواسته مربی این نبوده است. در مسابقات، گلستان یک تیم کامل بیرون و در سایر تیم ها داشت. البته هیئت می توانست در جدایی بازیکنان از استان تصمیم بهتری بگیرد و رضایتنامه بازیکنان را صادر نکند؛ کمااینکه درخواست و صدور رضایتنامه خودم ‌کمتر از ۱۰ دقیقه طول کشید.

* ابتدای تشکیل هیئت جدید از تو به عنوان یکی از حامیان اصلی نام برده می شد. چه شد که اکنون جزو منتقدان هیئت شده ای؟!

منتقد هیئت نیستم؛ مشکلی وجود داشت و آن هم این بود که جملات انتقادی و تخریبی بازیکنان و دوستان از سمت من به هیئت می رسید. البته منتظر فضای مناسب برای حل تمام‌ کدورت ها هستم تا آشتی و وحدت در هیئت مثل سال های گذشته برقرار شود.

* با این اوصاف آینده هاکی استان را چطور پیش بینی می کنی؟

هاکی استان تا وقتی که از تجربه بنیان­گذاران استفاده نکند مشکلاتش حل نمی شود. باید بین افراد جدید و قدیم وحدت و آشتی صورت بگیرد. طبیعی است که با هر تغییری در رأس یک مجموعه، اعضا و افراد آن مجموعه تغییر اساسی داشته باشد و من هم به این تصمیم نهایت احترام  را می گذارم اما کنار گذاشتن افراد می توانست به شکلی بهتر انجام شود.

* حرف پایانی.

من به عنوان یک بازیکن گلستانی که دلش برای منطقه خودش می تپد، تمایل به همکاری و انتقال تجربیاتم‌ برای هاکی گلستان دارم و امیدوارم این ورزش در استان به جایگاه اصلی اش بازگردد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج