مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خوزستان گفت: هم اکنون در خوزستان هفت هزار و ۴۰۰ واحد نیمه تمام و فاقد متقاضی مسکن مهر هستند.

به گزارش خبرگزرای موج خوزستان، سلام ابوقداره در حاشیه نمایشگاه هفته دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در اداره کل راه و شهرسازی متولی مسکن مهر شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر هستیم. در کل برنامه مسکن مهر برای خوزستان ساخت ۷۷ هزار و ۵۳۱ واحد پیش بینی شده بود.

وی افزود: تا این لحظه در کل استان، ۵۵ هزار و ۳۶۲ واحد ساختمانی اتمام نازک کاری شده و ۵۰ هزار و ۹۷۲ واحد افتتاح و به مردم تحویل داده شده است.

مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خوزستان خبر داد: در سال جاری قرار بود ۹ هزار و ۱۷۰ واحد افتتاح شود که به مناسبت هفته دولت یک هزار و ۸۰۰ واحد در نیمه دوم شهریور و مابقی هم در دهه فجر به افتتاح برسد.

ابوقداره با بیان اینکه مقرر شده تا واحدهای مسکن مهر اگر قابل استفاده و بهره برداری هستند، افتتاح شوند، خبر داد: هم اکنون در خوزستان هفت هزار و ۴۰۰ واحد نیمه تمام و فاقد متقاضی مسکن مهر هستند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر واحدهای فاقد متقاضی در بندرامام و آبادان هستند، عنوان کرد: مشکلاتی که باعث این عدم استقبال شده یکی تعاونی هاست که مباحث مختلفی بین آنها از جمله عدم تأمین سهم آورده و ریزش متقاضی، عدم مدیریت صحیح اجرایی هیئت های مدیره آنها به دلیل عدم تخصص، انقضای اعتبار هیئت مدیره و عدم برگزاری مجامع وجود دارد.

مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خوزستان افزودند: در بخش اجرای خدمات سایت های مسکن مهر هم مشکلاتی داریم که اکثر سایت های ما ۸۰ درصد شبکه های فاضلاب و برق را اجرا کردند ولی در بحث دفع فاضلاب در شهرهایی مثل امیدیه، رامشیر، ماهشهر و بندرامام ایراداتی داریم که نمی توانیم سیستم فاضلاب را وارد مدار کنیم.

ابوقداره در پایان بیان داشت: از لحاظ حجمی دومین استان کشور هستیم و ۸۰ درصد واگذاری اراضی در خوزستان دولتی و ۲۰ درصد هم خودمالکی بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج