همزمان با هفته دولت، دبستان 12 کلاسه دانشمند سورو در بندرعباس با حضور جاسم جادری استاندار هرمزگان و سید ضیا هاشمی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از استانداری هرمزگان، این دبستان پسرانه با مشارکت خیرین مدرسه ساز احداث شده و دو میلیارد و 600 میلیون تومان توسط خیرین و 200 میلیون تومان نیز از اعتبارات دولت تامین شده است.

95 پروزه نوسازی مدارس در هرمزگان به بهره برداری می رسد

استاندار هرمزگان در آیین بهره بردای از این دبستان با اشاره به حضور با شکوه مردم اهل سنت هرمزگان در انتخابات اخیر ریاست جمهوری، اظهار کرد: مردم در مناطق سنی نشین هرمزگان بیش از 93 درصد به دکتر روحانی رای دادند و از همکاری و هماهنگی بسیار خوب خواهران و برادران اهل سنت قدردانی می کنم.

جاسم جادری مشارکت اهل سنت در امور خیرخواهانه را بسیار گسترده برشمرد و عنوان کرد: در دولت تدبیر و امید بر همگرایی و وحدت میان شیعه و سنی در کشور و استان هرمزگان افزوده شده است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر نزدیک به 270 نفر از برادران و خواهران اهل سنت در استان در مناصب مختلف دارای مسئولیت هستند که از موفق ترین مدیران استان بوده اند.

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم با بیان اینکه دولت دوازدهم براساس خواست مردم روی کار آمده و با رای کم نظیر نمایندگان ملت کار خود را آغاز کرد، گفت: هزاران پروژه عمرانی در سراسر کشور که محصول کار و تلاش دولت تدبیر و امید است همزمان با هفته دولت به بار نشسته و به بهره برداری می رسد.

سید ضیا هاشمی ضمن قدردانی از مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی و دیگر امور افزود: ایجاد زیر ساخت ها برای توسعه علمی و فرهنگی کشور یک ضرورت است.

قدردانی از به کارگیری نیروهای توانمند اهل سنت در عرصه های مدیریتی

وی اضافه کرد: درآمدهای دولت باید صرف سرمایه گذاری های ماندگار شود تا برای نسل های بعد نیز باقی بماند و نیاز است خیرین مشارکت و فعالیت خود به لحاظ کمی و کیفی در حوزه های مختلف همچون مدرسه سازی، ساخت مسجد و مراکز بهداشت و درمان را توسعه دهند.

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطر نشان کرد: امروز در حوزه ساخت دانشگاه و دانشکده ها و خوابگاه های دانشجویی نیز خیرین پیش قدم شده اند و حتی استعدادهای برتر کشور را برای تحصیلات عالی بورسیه می کنند که اقدام بسیار خوبی برای توسعه علمی کشور است.

هاشمی به وجود وحدت میان اقوام و مذاهب مختلف در ایران اشاره و بیان کرد: خوشبختانه اتحاد و همگرایی خوبی میان اقشار، اقوام و مذاهب مختلف در کشور وجود دارد که به اقتدار ایران اسلامی کمک می کند.

وی همچنین از استاندار هرمزگان به دلیل به کارگیری نیروهای توانمند اهل سنت در عرصه های مدیریتی قدردانی کرد و افزود: حضور بیشتر بانوان و جوانان در امر مدیریت نیز یک ضرورت است و دولت دوازدهم از ابتدای کار خود این امر را در دستور کار قرار داده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج