قائم مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت در راستای سیاستگذاری های صورت گرفته از سوی مدیران ارشد صنعت نفت طی چهار سال گذشته حضوری موثر در میادین مشترک نفتی و گازی داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، محمد رضا تاکایدی در تشریح فعالیت های این شرکت به مناسبت بزرگداشت هفته دولت، افزود: فعالیت گسترده شرکت موجب شده تا در دولت یازدهم برداشت از میادین نفتی مشترک به نحو چشمگیری افزایش یابد.

وی اظهار کرد: به عنوان مثال از تعداد 193 حلقه چاه نفت و گاز که در سال 95 حفاری و تکمیل شد، 57 حلقه در قالب پروژه های کلید در دست در میادین مشترک در مناطق خشکی و دریایی کشور بوده است.

تاکایدی گفت: در ابتدای دولت یازدهم، مدیریت ارشد شرکت به طور کتبی و شفاهی آمادگی این شرکت را برای حضور بیشتر در پروژه های کلید در دست (EPD ) در میادین نفتی آزادگان و یاران جنوبی  و سایر میادین غرب کارون اعلام کرد که مورد تایید و استقبال وزیر نفت قرار گرفت.

قائم مقام مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران در پیوند با این مطلب به حفاری و تکمیل 3+40 حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی و 13 حلقه در میدان نفتی یاران جنوبی اشاره و افزود: هم اکنون نیز حفاری 20 حلقه چاه دیگر در موقعیت میدان آزادگان جنوبی در دست اجرا است.

وی اظهار کرد: در زمان حاضر 9 دستگاه حفاری خشکی و دریایی این شرکت در حفاری میادین مشترک شامل میدان های نفتی آزادگان جنوبی و آذر و فازهای 14 و 17 طرح توسعه میدان گاز پارس جنوبی در مدار عملیات قرار دارند.

تاکایدی در زمینه عملکرد امسال این شرکت نیز توضیح داد: با تلاش مجموعه کارکنان در بخش های عملیاتی و پشتیبانی از ابتدای فروردین تا چهارم شهریورماه جاری در مجموع 68 حلقه چاه نفت و گاز تکمیل و در این مدت بیش از 121 هزار متر حفاری به ثبت رسید.

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ادامه داد: از تعداد چاه های حفر شده 10 حلقه شامل پنج حلقه توسعه ای و پنج حلقه تعمیری در میادین مشترک تکمیل و برای بهره برداری تحویل کارفرما گردید.

وی همچنین تعداد خدمات فنی و تخصصی ارائه شده به چاه های نفت و گاز را در این مدت افزون بر سه هزار و 630 مورد عنوان کرد و گفت: این خدمات به طور عمده در هنگام عملیات حفاری و تکمیل چاه و چاه های در حال تولید ارائه می شود.

تاکایدی با اشاره به اینکه این شرکت هم اکنون بالغ بر 17 هزار نیروی ماهر و کارآمد و افزون بر 70 دستگاه حفاری خشکی و دریایی دارد، تصریح کرد: توان بالای متخصصان و تجهیزات لازم در بخش های عملیاتی و فنی تخصصی سبب شده که بخش عمده عملیات حفاری و خدمات جانبی این صنعت در کشور از سوی شرکت ملی حفاری به شرکت های متقاضی ارائه گردد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج