بهره برداری و کلنگ زنی 7 طرح عمرانی در شهر قم با حضور معاون امور عمرانی استاندار قم صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، به نقل از روابط عمومی استانداری قم معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم در جلسه ستاد بازآفرینی شهری قم که با حضور عشایری عضو هیئت مدیره شرکت عمران و بهسازی ایران در سالن امام جواد (ع) استانداری برگزار شد، طی سخنانی ضمن تبریک هفته ی دولت اظهار داشت:

وی با اشاره به اینکه برنامه های استان قم در آبان ماه سال 94 در ستاد ملی بازآفرینی تصویب شده است اظهار داشت: از آن زمان در حال پیگیری مسائل استان هستیم.

محسن بهشتی  با بیان اینکه نباید تنها بعد کالبدی بافت فرسوده مد نظر مسئولان باشد افزود: بایستی مسائل دیگر امنیتی و اجتماعی نیز مورد توجه باشد که خوشبختانه این مسئله مورد وفاق مسئولان استان است.

وی با اشاره به تملک خانه های تاریخی در سالهای اخیر افزود: این مهم در قم کمی دیر اتفاق افتاد، ولی امیدواریم بتوانیم از آثار و ابنیه تاریخی صیانت کنیم.

معاون استاندار قم با تاکید بر مشارکت بخش خصوصی در بازآفرینی شهری، توان فنی و اقتصادی بخش خصوصی را از ویژگی های متمایز کننده آن از دولت عنوان و خاطرنشان کرد: اگر برنامه ریزی و سیاست گذاری صحیح دولت را در این زمینه داشته باشیم می توانیم به موفقیت های خوبی نائل شویم.

وی با اشاره به واگذاری زمین های منطقه پردیسان افزود: سیاست دولت این است که واحدهای مسکونی را در این زمین ها ایجاد و به ساکنین بافت فرسوده واگذار نماید.

در این جلسه مسئله بهسازی بافت فرسوده و اطراف حرم مطهر و برنامه جامع اقدام مشترک استان قم مورد بررسی مسئولان قرار گرفت.

افتتاح درمانگاه ایثار در محله ی کامکار با اعتبار بالغ بر 10 میلیارد ریال از دیگر برنامه های مسئولان عمرانی استان قم بود.

معاون استاندار قم به همراه سایر مسئولان همچنین 6 طرح عمرانی دیگر شامل درمانگاه امام علی النقی در شادقلی خان‌ و مدرسه در حکمت جنوبی نیروگاه و کف 4 محور در محله های تاریخی قم را کلنگ زنی کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج