فرمانده انتظامی استان با اشاره به انهدام 80 باند سرقت توسط پلیس آگاهی از ابتدای سال جاری تا کنون از تحویل 350 میلیارد ریال اموال مسروقه به مال باختگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سردار معصوم بیگی عنوان داشت: این اموال شامل خودرو، موتورسیکلت، وجوه نقد، طلاجات سرقت شده از منازل، لپ تاپ،رایانه، لوازم صوتی و تصویری، نقره جات، تابلوفرش، دستگاه پخش خودرو و گوشی تلفن همراه هوشمند بودند.

این مقام انتظامی از انهدام 80 باند بزرگ سرقت از ابتدای سال جاری تا کنون در استان خبر داد و اظهار داشت: بیشتر اعضای این باندها معتاد به مواد مخدر ، غیر بومی و از مرتکبان تکرار جرم بودند.

وی با اشاره به اشرافیت کامل پلیس اصفهان بر سارقان غیر بومی گفت: یکی از برنامه های این پلیس، پیشگیری از وقوع سرقت توسط سارقان غیر بومی است که به قصد سرقت وارد این استان می شوند.

فرمانده انتظامی استان از انهدام چندین باند سارقان غیر بومی منازل، احشام و سارقان  کهنسالان در این مدت خبر داد و گفت: بسیاری از سارقان غیر بومی قبل از اینکه موفق به انجام سرقت شوند دستگیر شدند که این موضوع را می توان به عنوان یکی از اقدامات ویژه پلیس استان برشمرد.

سردار معصوم بیگی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه تسهیلاتی برای شناسایی اموال مسروقه توسط مال باخته و تحویل سریع به آنان صورت گرفته است اظهار داشت: هم اکنون با اقدامات علمی و تخصصی که صورت گرفته سعی شده تا در سریع ترین زمان ممکن اموال مسروقه به مال باختگان تحویل شود و مراحل قانونی با سرعت بیشتری پیش برود.

این مقام انتظامی از راه اندازی سایتی به منظور سهولت بیشتر شناسایی اموال مسروقه توسط مال باختگان و عدم مراجعه بی مورد آنان به مراکز انتظامی در آینده ای نزدیک خبر داد و خاطر نشان کرد: در این سایت که توسط کارشناسان پلیس آگاهی در حال طراحی و راه اندازی است  تصاویر کلیه اموال کشف شده قرار داده می شود تا در صورت شناسایی و مطابقت سرقت هایی صورت گرفته با هویت شاکیان پس از طی مراحل قانونی به آنان تحویل شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج