فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با اشاره به از کار افتادن پست توزیع برق این شهرستان، گفت: جلسه مدیریت بحران شهرستان در این زمینه تشکیل شد و مقرر شد تا پایان هفته این پست از مشهد ارسال و مشکل قطع برق مقطعی در شهرستان رفع شود.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالقدیر کریمی در نشست صمیمی فرماندار با جوانان فعال و تاثیرگذار در فرمانداری ویژه شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: به تازگی در شهرستان گنبدکاووس اتفاقات خوبی در حال شکل گرفتن است و در یک ماه گذشته چند پروژه در این حوزه کلنگ‌زنی شد که مهم ترین آنها، کارخانه ید با اعتبار 100 میلیارد تومان است.

وی افزود: یکی دیگر از دغدغه‌های ما توجه به ورزش در سطح کلان است و ورزشکارانی که مقامات جهانی, کشوری و استانی دارند باید تمرکز و توجه بیشتری شود.

معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس درباره مشکل برق شهرستان تصریح کرد: امشب با حضور مدیرکل توزیع برق استان گلستان جلسه مدیریت بحران تشکیل می شود و قطعات تعمیری آن فردا از مشهد بار زده خواهد شد و سعی داریم تا آخر هفته این پست را به مدار وارد کنیم و امید داریم مردم نیز همانند گذشته با صبوری و صرفه جویی ما را همراهی کنند.

کریمی درباره انتقاد بعضی از کانال‌ها مبنی بر حضور فرماندار در پروژه‌های کم اهمیت، یادآور شد: من فرماندار پروژه‌های بزرگ و میلیاردی نیستم و باید در پروژه‌هایی که با تلاش افراد و یا فردی که شاید با اعتبار چند میلیونی به ثمر می‌رسد نیز حضور یابم تا امید و انگیزه‌ای برای تلاش بیشتر این افراد باشد.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس افزود: شاید پروژه پارکینگ خیام پروژه بزرگی نبود اما چون انجمن حمایت از خانواده زندانیان درآمد حاصل را برای خانواده‌ها هزینه می‌کرد و از طرفی احداث این پارکینگ توسط این انجمن و اداره زندان سبب کاهش بسیار بار ترافیکی شهر شد، در این مراسم حضور یافتم.

وی درباره مشکلات آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد: متاسفانه متکدیان و معتادان در حوزه شهرستان افزایش یافتند و کارگروهی متشکل از مدیران مربوطه مانند کمیته امداد, بهزیستی و غیره تشکیل شده و این معضلات در حال بررسی است تا بتوانیم راهکار جدی و کاربردی را انجام دهیم.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: معتقدم در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان و مرکز رشد و فناوری در بخش زیرساخت‌ها مشکلاتی وجود دارد که با مشارکت فرمانداری, مرکز رشد و دانشگاه‌ها می‌تواند اتفاقات خوبی در این حوزه صورت گیرد.

مهدی عمرانی مدیر مرکز رشد واحد فناوری شرق گلستان هم در این نشست اظهار داشت: دشمنان کمر همت بستند تا در همه حوزه‌ها مردم ایران به ویژه جوانان را ناامید کنند و نظام مقدس جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند.

مدیر مرکز رشد واحد فناوری شرق گلستان افزود: مرکز رشد واحد فناوری و پارک علم و فناوری سبب ایجاد انگیزه و امید در جوانان می‌شود  و رسالت آن, معرفی آموزش شرکت داری به صاحبان ایده, نوآوران و کارآفرینان است.

وی یادآور شد: 80 درصد فعالیت های ما در زمینه بیوتکنولوژی, کشاورزی, گیاهان دارویی و صنایع دستی است و 20 درصد دیگر در دیگر حوزه‌ها است.

مدیر واحد فناوری شرق استان گلستان تصریح کرد: 50 خدمت باید ارائه شود تا یک ایده به ثروت تبدیل شود البته باید این ایده فناوری و قابل تجاری‌سازی باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج