سرپرست پلیس فتای گلستان از وقوع سرقت اینترنتی توسط پسر یکی از شهروندان گرگانی از حساب پرش خبر داد و گفت: این برداشت‌ها در چند مرحله و به صورت اینترنتی انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، وحید صاحبکاران بعد از ظهر امروز در گرگان اظهار کرد: در راستای مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتای گلستان و ارائه مرجوعه قضایی، موضوع سرقت از حساب بانکی شاکی به مبلغ 45 میلیون ریال به صورت اینترنتی در دستور کار کارشناسان پلیس فتا گلستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در بررسی‌ها و اظهارات شاکی مشخص شد که این برداشت‌ها در چند مرحله به صورت غیرمجاز و با استفاده از بستر اینترنت انجام شده است.

سرپرست پلیس فتای گلستان خاطرنشان کرد: در بررسی‌های کارشناسی و اقدامات فنی و تخصص پلیس فتا، متهم که پسر شاکی بوده شناسایی و به پلیس فتا فرا خوانده شد.

صاحبکاران بیان کرد: متهم در اظهارات خود علت و انگیزه این اقدام مجرمانه را عدم تامین نیاز مالی از سوی خانواده عنوان کرد که متهم به همراه مستندات و مدارک، برای سیر مراحل قانونی، تحویل مراجع قضایی شد.

وی گفت: دلیل اکثر پرونده‌هایی که با عنوان برداشت غیرمجاز از حساب بانکی تشکیل می‌شود، سهل‌انگاری شهروندان در حفظ و نگهداری اطلاعات محرمانه حساب بانکی خود و همچنین سهل‌انگاری در نگهداری از کارت بانکی است.

سرپرست پلیس فتای گلستان در پایان بیان کرد: سارقان اینترنتی شیوه‌ها و شگردهای مختلفی به کار می‌گیرند تا اطلاعات مالی و بانکی کاربران را به دست آورند لذا می‌بایست شهروندان نکات امنیتی مربوطه را جدی گرفته و  ضمن فعال کردن سرویس دریافت پیامک حساب، کارت بانکی و اطلاعات آن را  فقط نزد خود نگهدارند  و از اعتماد بیش از اندازه به دیگران پرهیز کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج