فرمانده سپاه ناحیه بقیه‌الله(عج) گفت: طرح "اصلاح و تعالی" در ۴ محله آسیب‌پذیر شیراز به همت سپاه ناحیه بقیه‌الله(عج) اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از شیراز، سرهنگ محمدجعفر دوستدار، فرمانده سپاه ناحیه بقیةالله(عج) شیراز امروز، در جمع خبرنگاران در شیراز از اجرای طرح «اصلاح و تعالی» در ۴ محله آسیب‌پذیر شیراز خبر داد و گفت: این طرح در محلات سنگ سیاه،‌ بیات، شهرک بهار و دهپیاله با محوریت مقابله با آسیب‌های اجتماعی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح در ۶ گام و طی مدت یکسال اجرایی خواهد شد، افزود: گام نخست شناسایی و برآورد وضعیت محلات آسیب‌پذیر است؛ گام دوم بسترسازی و تولید محتوا متناسب با اقشار محله، گام سوم تبلیغات، فضاسازی و اغناسازی، گام چهارم، اقدام قاطع در برخورد با فروشندگان مواد مخدر، گام پنجم درمان و گام ششم و نهایی این طرح نیز برپایی جشن محله پاک است.

دوستدار اظهار داشت: تاکنون اقدامات متعددی در زمینه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد در این محلات انجام شده است اما به دلیل عدم مدیریت واحد شهری موفق به دریافت نتیجه قابل قبول نشدیم.

فرمانده سپاه ناحیه بقیةالله(عج) شیراز ویژگی خاص این طرح را مردمی بودن دانست و گفت: چون خود مردم وارد کار می‌شوند، پس ضمانتی هم هست برای ثبات شخصیت معتادین و عدم اعتیاد مجدد.

وی با خاطرنشان کردن اینکه در این طرح با خرده‌فروشان مواد مخدر مبارزه می‌شود، گفت: در این راستا تمهیداتی نیز برای اشتغالزایی متقاضیان در بخش‌های صنایع تبدیلی و دستی انجام شده است که به آنان تسهیلات راه‌اندازی اشتغال اعطا می‌شود.

در ادامه دوستدار  با بیان اینکه در شیراز در ۸ نقطه غرفه‌های ارائه نوشت‌افزارهای ایرانی ـ اسلامی برپا می‌شود، گفت:‌ هم اکنون در چهار نقطه مجتمع فرهنگی ـ مذهبی شلمچه،‌ باغ جنت، مجتمع زیتون، آموزش و پرورش ناحیه ۳ غرفه‌های عرضه این محصولات دائر شده است و بناست در ۴ نقطه دیگر از جمله حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) این غرفه‌ها تا پایان شهریورماه دائر شوند.

فرمانده سپاه ناحیه بقیةالله(عج) شیراز با تصریح اینکه مساجد محلات نیز می‌توانند این غرفه‌ها را برپا کنند، گفت: علاقه‌مندان برای تهیه نوشت‌افزارهای ایرانی ـ اسلامی می‌توانند به شماره ۰۹۳۹۲۱۸۸۵۶۰ تماس حاصل کنند.

وی تصریح کرد: دفاتر امین و مینا را خودمان طراحی و چاپ می‌کنیم و در کنار این، توزیع برندهای نوشت‌افزار قاصدک، شکرستان، آریا، آزاده، ایام و ...را در سطح کشور توزیع می‌کنیم.

دوستدار همچنین از صعود یک هزار نفری بسیجیان شیراز به قله برم‌فیروز سپیدان خبر داد و گفت: این برنامه طی روزهای ۱۵ و ۱۶ شهریورماه با هدف حفظ انسجام و نمایش اقتدار بسیج، ترویج فرهنگ ورزش برای کمک به سلامت جامعه و همچنین ترویج ورزش همراه با اخلاق و دین‌مداری اجرا می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج