در سومین روز از هفته دولت واحد پرورش قارچ دکمه‌ای با تولید سالانه 1200 تُن در روستای قلعه جی سروآباد با حضور معاون وزیر جهادکشاورزی در امور تولیدات دامی، استاندار کردستان و سایر مسوولان استانی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان روز شنبه(4 شهریور) در حاشیه این مراسم اظهار کرد: واحد پرورش قارچ دکمه‌ای با سطح زیر کشت 11 هزار و 700 مترمربع در هر دوره توسط شرکت اورامان سبز در شهرستان سروآباد به بهره برداری رسید.

کریم ذوالفقاری افزود: این واحد با 20 سالن و تولید یک هزار و 200 تُن قارچ دکمه‌ای در سال برای 120 نفر شغل ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: محل تامین تسهیلات پروژه از اعتبارات توسعه بخش کشاورزی بوده که با عاملیت بانک سپه از سال 93 شروع و در سال 95 پروژه به پایان رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه مبلغ کل سرمایه گذاری طرح 100 هزار و 800 میلیون ریال بوده است، اضافه کرد: مبلغ تسهیلات دریافتی از بانک 84 هزار میلیون ریال و میزان آورده متقاضیان پروژه هم 16 هزار و 800 میلیون ریال بوده است.

استان کردستان در حال حاظر با 11 واحد پرورش قارچ صنعتی و 46 واحد خانگی، ظرفیت تولید 2 هزار و 517 تُن قارچ خوراکی را داراست و هم اکنون در رتبه 14 کشوری تولید این محصول قرار دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج