به مناسبت هفته دولت و در سومین روز از این هفته، با حضور معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، استاندار کردستان و رئیس سازمان جهادکشاورزی استان، مزرعه شرکت زرین ماهی کردستان در زمینی به مساحت شش هزارمترمربع افتتاح و به مرحله بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رییس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان در این مراسم، به ظرفیت استان کردستان در زمینه پرورش ماهی اشاره و اظهار کرد: چند سالیست که پروژه‌های خوبی در حوزه شیلات به بهره برداری می‌رسد که ظرفیت استان بالغ بر 9 هزار و 700 تُن در سال است.

ذوالفقاری تعداد صیادان استان را بالغ بر 500 نفراعلام کرد که انواع ماهیان سردابی وگرمابی را صید می‌کنند.

این مقام مسئول به فرآیند واگذاری زمین این طرح نیز اشاره و عنوان کرد: زمین این طرح سه تیپ کشاورزی و منابع طبیعی و بستر رودخانه بوده که پس از طی مراحل مختلف و تامین آب به مرحله اجرا درآمده است.

ذوالفقاری در ادامه اعلام کرد: ۱۳ هزار میلیون ریال برای این طرح هزینه شده که هفت هزار و ۳۸۰ میلیون ریال آن از صندوق توسعه ملی و پنج هزار و ۶۲۰ میلیون ریال آن آورده متقاضی بوده است.

شهرستان سنندج در سال بالغ بر ۳۳۰ تُن ماهی سردابی و گرمابی تولید می‌کند که علاوه بر مصرف در شهرستان، به استان‌های همجوار نیز صادر می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج