مدیرکل دفتر امور خانواده و بانوان استانداری کرمانشاه گفت: منشور حقوق شهروندی زنان باهمکاری معاونت زنان و دستیار ویژه ریاست جمهوری باهدف ایجاد فرصت‌های برابر تهیه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، آذر خسروی در همایش «زن و دولت تدبیر و امید» که در کرمانشاه برگزار شد، گفت: در دولت‌های بعد از انقلاب اسلامی به مبحث زنان به‌صورت شعاری بسیار پرداخته‌شده و هنوز عملکرد ما با خواسته‌ها و اسناد بالادستی متأسفانه فاصله دارد.

وی بابیان اینکه زنان باید خود را در معرض یادگیری مداوم قرار دهند و هدفمندانه و با برنامه آگاهی‌هایشان را ساماندهی کنند، گفت: زنان باید جسارت به پیشرفت را در خود بیشتر کنند و اگر این‌طور بود الآن اوضاع زنان ما از وضعیت بهتری داشت.

خسروی افزود: در برنامه اول توسعه، در بحث زنان فقط بحث جمعیت و تنظیم خانواده مطرح بود که به هیچ جه به جایگاه اجتماعی و مدیریتی و سیاسی زنان برنمی‌گردد، در برنامه دوم ورزش زنان و مشارکت در امور فرهنگی، اقتصادی و... اضافه شد و مرحله‌به‌مرحله اهداف زیباتر شد.

وی با اشاره به اجرایی نشدن اهداف حوزه زنان در برنامه پنجم توسعه گفت: در برنامه ششم مهم‌ترین مسئله‌ای که می‌توان ما را به تغییر در مسائل زنان امیدوار کند، توجه ویژه به عدالت جنسیتی است و شاخص‌هایی برای برنامه‌های آن تعریف‌شده است.

خسروی تأکید کرد: از معاون سیاسی استانداری کرمانشاه خواستار به‌کارگیری بیشتر زنان در حوزه‌های مدیریتی و اجرایی هستم، تا پایان سال ۱۴۰۰ باید ۳۰ درصد از مدیریت‌ها از آنِ زنان باشد و باید در به‌کارگیری زنان توانمند شتاب کنیم و اگر تعلل کنیم این هدف محقق نمی‌شود.

خسروی: منشور حقوق شهروندی زنان باهمکاری معاونت زنان و دستیار ویژه ریاست جمهوری باهدف ایجاد فرصت‌های برابر برای زنان در دست بررسی است و تغییرات مثبت را در دنیای زنان خواهیم دید و از مردان دولتمان شتاب می‌طلبیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج