دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با اشاره به خدمات پزشکی قانونی استان، گفت: پزشکی قانونی استان باید به قطب ارائه خدمات تخصصی غرب کشور تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، محمدحسین صادقی گفت: خدمت در پزشکی قانونی امر دشواری است و همت ویژه‌ای را می‌طلبد و اقدام مجاهدانِ با قصد قربت و تلاش برای ایجاد عدالت و احقاق حق لازمه کار در اینجاست.

وی گفت: تلاش‌های علمی مشترک بین قضات و کارشناسان پزشکی قانونی با تحلیل داده‌های آماری در موضوعات مختلف ازجمله نحوه مواجهه قضایی با صدمات ساختگی از قبیل (خودزنی، تصادفات ساختگی) تبیین ابعاد پزشکی و حقوقی سرایت در صدمات بدنی می‌تواند دستمایه فعالیت‌های علمی مشترک باشد.

صادقی افزود: در ارجاع موضوع به کمیسیون‌های پزشکی قانونی باید زمینه تضارب آراء به‌خوبی فراهم شود و برداشت‌های کارشناسی از قابلیت‌های بالای اقناعی برای مخاطبین و مراجعین برخوردار باشد تعیین طول درمان‌ها به‌گونه‌ای باشد که اطاله دادرسی و تأخیر در رسیدگی‌ها را فراهم نکند و برای ارزیابی آثار و تبعات ناشی از صدمات ضروری باشد.

وی ادامه داد: پزشکی قانونی کرمانشاه به سبب برخورداری از بدنه کارشناسی قوی، مجرب، کارآمد، باانگیزه و نیز برخورداری از تجهیزات و امکانات تشخیصی مطلوب این قابلیت را دارد که به‌عنوان قطب ارائه خدمات تخصصی پزشکی قانونی در غرب کشور شناخته شود.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه بیان کرد: با توجه به مأموریت دادسرا در حفظ حقوق عمومی و پیگیری مطالبات عمومی موضوع ماده ۲۲ قانون آیین دادرسی کیفری انتظار داریم که در حوزه بهداشت و درمان و سلامت مجموعه پزشکی قانونی دیدگاه‌های کارشناسی خود را در این خصوص برای مطالبه گری و پیگیری به دادستان اعلام کنند و اشکالات، نارسایی‌ها، چالش‌ها و زمینه‌های سوءاستفاده و مفرهای قانونی به دادسرا اعلام شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج