معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: راه‌آهن کرمانشاه برای تکمیل شبکه درنهایت به خسروی و خانقین متصل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رضا رحیمی بابیان اینکه فاز دوم راه‌آهن کرمانشاه، ادامه مسیر تا خسروی نیز با جدیت در دست پیگیری است و در برخی از نقاط حتی تا 40 درصد هم پیشرفت فیزیکی دارد گفت: اگر درگذشته برخی از سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در کرمانشاه شکل نگرفت، ناشی از نبود سیستم حمل‌ونقل ریلی بود.

وی موافقت با ایجاد منطقه آزاد تجاری قصرشیرین را از دیگر خدمات مهم دولت برای کرمانشاه دانست و ادامه داد: منطقه آزاد تجاری قصرشیرین در سفر هیئت دولت و باکار سنگینی که از سوی مجموعه مدیریت استان انجام شد درنهایت به تصویب دولت رسید.

 رحیمی با اشاره به اجرای طرح سامانه گرمسیری گفت: خوشبختانه با عنایت مقام معظم رهبری برای اجرای این طرح عظیم اقتصادی، هشت میلیارد دلار از صندوق توسعه به پروژه گرمسیری اختصاص یافت.

وی با اشاره به اشتغال‌زایی 200 نفر به‌طور مستقیم با افتتاح کارخانه خودروسازی کرمانشاه گفت: علاوه بر همه این موارد پروژه‌های مهم دیگری ازجمله بیواتانول، قوطی سازی، ذوب‌آهن و ... نیز در کرمانشاه در دست اقدام است که به‌زودی به نتیجه خواهد رسید.

وی معتقد است، بخش زیادی از این معضل ناشی از سال‌های جنگ است که باعث خروج سرمایه‌گذاران و کارآفرینان از کرمانشاه شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج