مراسم تحلیف اعضای شورای شهر کرمانشاه با حضور هر یازده عضو شورا برای دومین بار در محل فرمانداری کرمانشاه برگزار و سرانجام قبای جدید بر تن شورایی جدید نشست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، نخست فرماندار کرمانشاه ضمن قدردانی از حضور تمامی اعضا و تقدیر از کسانی که در مراحل مختلف انتخابات 29 اردیبهشت تلاش داشتند، ابراز داشت: نظام جمهوری اسلامی نمونه عالی کشور دموکراتیک است که بر اساس اصل ششم قانونی اساسی، اداره امور کشور متکی به آرای مردم بوده و هست.

رنجبر اعتماد مردم به مسئولین را هدیه الهی عنوان کرد که گاهاً از سوی برخی افراد سودجو مورد لطمه قرارگرفته است و افزود: مسئولان باید قدرشناس این اعتماد بوده و با پاک دستی و خدمت صادقانه و مبارزه با فساد و رانت‌خواری از هرگونه صدمه به این اعتماد جلوگیری کنند.

فرماندار کرمانشاه مردم را بهترین پشتوانه اعضای شورای شهر برشمرد و خاطرنشان ساخت: وقت مسئولین باید در جهت خدمت به مردم صرف شود و امیدواریم دوره پنجم شورا سرشار از خدمت گذاری به شهروندان و همدلی در جهت رفع مشکلات شهر و مردم باشد.

با نمایندگان مردم به زبان تهدید سخن نگویید

در ادامه با انجام مراسم تحلیف اعضا، هیئت‌رئیسه سنی تشکیل و غلامرضا امیری مسن‌ترین عضو شورا به‌عنوان رئیس سنی و سید پیمان موسوی به‌عنوان جوان‌ترین عضو به‌عنوان منشی هیئت‌رئیسه سنی انتخاب شد.

غلامرضا امیری پیش از شروع مراسم رأی‌گیری اظهار داشت: از مسئولین می‌خواهیم به رأی مردم احترام بگذارند و با زبان تکریم و احترام با نمایندگان مردم در شورای شهر صحبت کنند.

وی بابیان این مطلب که انتخابات شورای شهر کرمانشاه با سختی‌های فراوانی همراه بود، ابراز داشت: شورای شهر ویترین شهر است و انتظار ما از اصحاب رسانه این است که اختلاف‌نظرهای میان اعضای شورا را زیاد برجسته نکنند.

تعارف‌های دوستانه برای مسندهای شورای شهر

با آغاز رأی‌گیری و درخواست برای اعلام آمادگی اعضا برای مسندهای رئیس شورای شهر، نایب‌رئیس، سخنگو .... همه اعضا در کمال مناعت طبع مسندها را به یکدیگر تعارف می‌کردند و درنهایت رسول آزادی با شش رأی به‌عنوان رئیس شورا، کامران ملکی با هفت رأی تنها کاندیدای نایب‌رئیس شورا، سید میثم موسوی اجاق و سید پیمان موسوی دو منشی انتخابی شورای پنجم، ابراهیم مرادی با شش رأی نیز تنها کاندیدای سخنگوی شورا و درنهایت طیب حیدری هم به‌عنوان تنها کاندیدا با شش رأی به‌عنوان خزانه‌دار انتخاب شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج