معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان گفت:در ۴ ماهه سال جاری بیش از ۵۷ میلیون تومان بابت ارائه آموزش‌های فنی حرفه ای به مددجویان اصفهانی پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، بهرام سوادکوهی، با بیان اینکه هدف از ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان، توانمندسازی آن‌ها است، گفت: کمیته امداد اصفهان بیش از پنج هزار ۴۸۶ فقره تسهیلات اشتغال‌زایی به هف هزار ۱۰۰ خانواده تحت حمایت و نیازمندان متقاضی از محل منابع بانکی و امدادی در سال ۹۵ پرداخت کرده است.

وی با بیان اینکه شناسایی استعدادها اولین گام ایجاد فرصت شغلی است، عنوان کرد: ارائه آموزش‌های فنی و تخصصی، اعطای تسهیلات و نظارت مستمر بر اجرای طرح‌های خودکفایی بسترمناسب را به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت فراهم می کند.

وی با اشاره به اینکه ارائه آموزش‌های شغلی به مددجویان از دیگر فعالیت‌های این نهاد در زمینه‌های مهارت‌آموزی، پایدارسازی، حرفه‌آموزی و کارآفرینی است ، افزود: با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ، جهاد دانشگاهی و کانون آموزشگاههای آزاد ،آموزش ۴۱۷ نفر از مددجویان صورت گرفته و در ۴ ماهه سال جاری بیش از ۵۷ میلیون تومان بابت ارائه آموزش‌های گوناگون پرداخت شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به اینکه در سال ۹۵ بیش از سه هزار ۴۸۳ خانوارتحت حمایت به استقلال اقتصادی و خودکفایی رسیده اند عنوان کرد: توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تأمین خوداتکایی نیازمندان و محرومان ازمهم‌ترین اهداف این نهاد بوده و مددجویان با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی و فراگیری آموزش‌های لازم می توانند با خودکفایی از چرخه مستمری بگیری و دریافت کمک معیشت خارج می‌شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج