مدیر کل زندانهای گیلان گفت: توسعه و تعمیم خدمات مددکاری در زندانهای گیلان می بایست در روند برنامه های اصلاحی و تربیتی کارساز و اثرگذار شود.

 به گزارش خبرگزاری موج از رشت، سید حمید حسینی در نشست فصلی مددکاران اجتماعی زندانهای گیلان اظهار کرد: کار مددکاران ارائه خدمات حرفه ای به افراد و خانواده ها است،  که در توسعه و تعمیم خدمات مددکاری در زندانهای گیلان می بایست در روند برنامه های اصلاحی و تربیتی اثرگذار باشد. 

مدیرکل زندانهای گیلان گفت: مطالعه در زمینه های  مددکاری، روانشناسی و حقوقی و عوامل، فردی، خانوادگی، اجتماعی در جهت کمک به سلامت و اصلاح مددجویان در جلب اعتماد دونفره مددجو و مددکار مهم است.

 و ی افزود: بارزترین کار مددکاری در ریشه دینی و مذهبی، قرار دادن سالرزو ولادت با سعادت امام علی ( ع ) و نامیدن آن روز بعنوان روز مددکار است .

 حسینی گفت: در سیره ائمه معصومین(ع) در خصوص خدمات مددکاری، پیامبران و امامان بهترین مددکاران بودندکه می بایست منش و خط مشی  آن بزرگواران دینی را سرلوحه وظایف خود قرار دهیم و با استفاده از احادیث و مطالعه زندگی آن بزرگان اول خویشتن را پرورش داده تا بتوانیم با آموخته های لازم در پرورش و اصلاح و مددجویان کوشا باشیم.

نصیری رییس مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج  نیز در این نشست  بیان کرد : حفظ و حراست از اطلاعات  زندانیان و خانواده های آنان  در خصوص اجرای برخی از تعهدات طرح ارتقاء مددکاری به تفکیک هر زندان و  پیشنهادات تشکیل تیم علمی و پژوهشی برای تقویت  حوزه های مددکاری و امکان رصد کردن بموقع امورات انجام شده برای یک زندانی از بدو ورود تا خروج از زندان را از وظایف مهم مددکاران دانست  .

به گزارش موج، مددکاران نمونه سال ۹۵ از سوی مدیر کل زندانهای استان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود مورد تجلیل قرار گرفتند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج