معاون مهندسى و توسعه آبفای هرمزگان از بهره برداری سیستم تله متری (کنترل از راه دور) تاسیسات آبرسانی این شهر در سومین روز از هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از حاجی آباد، سعید صادقی در مراسم بهره برداری از سیستم تله متری تاسیسات آبرسانی اظهار داشت: پایش و مونیتورینگ تاسیسات تولید، ذخیره و توزیع آبرسانی شهر حاجی آباد، مدیریت مصرف انرژی، مدیریت فشار شبکه توزیع آب و مدیریت مصرف آب (تنظیم ارتفاع و جلوگیری از سرریز مخازن)، ایمنی و حفاظت از تاسیسات از جمله اهداف راه اندازی این سیستم بوده است.

وی ادامه داد: با کمک این سیستم و متمرکز کردن مانیتورینگ آن در اتاق کنترل، آب مصرفی شهروندان از نقطه استحصال تا محل تحویل به درستی مدیریت شده و تعادل فشار شبکه نیز کنترل می شود.

صادقی افزود: سیستم تله متری و کنترل از راه دور حاجی آباد شامل 5 حلقه چاه، 5 عدد الکتروپمب شناور، 5 باب مخزن ذخیره و توزیع، دو سامانه گندزدایى شامل کپسول گاز کلر، انژکتور و پمپ تغذیه، مرکز کنترل و راهبرى، یک نقطه ورودی و دو نقطه اندازه گیری و کنترل لحظه ای پارامترهای کیفی آب است.

به گفته وی؛ با بهره برداری از سیستم تله متری، علاوه بر کاهش هزینه های جاری، تعمیرات و نگهداری تاسیسات و انرژی، ضریب اطمینان در تاسیسات آب و فاضلاب افزایش می یابد که جهت اجرای این پروژه 4.7 میلیارد ریال هزینه شده است.

پروژه توسعه و بازسازی شبکه آب حاجی آباد بهره برداری شد

معاون مهندسی و توسعه آبفای استان همچنین در ادامه توسعه و بازسازی شبکه آب حاجی آباد را از دیگر پروژه های هفته دولت امسال اعلام کرد و گفت: این پروژه به طول 4 کیلومتر و با اعتبار 8 میلیارد ریال بهره بردارشد.

وی هدف از اجرای این پروژه را جلوگیری از هدررفت آب و توزیع مناسب عنوان کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج