رئیس سازمان بسیج اصناف گلستان گفت: مبارزه با قاچاق کالا اولویت کاری بسیج اصناف گلستان است.

به گزارش خبرگزاری موج، رمضانعلی سمیعی صبح امروز در همایش بسیج اصناف که به مناسبت هفته بسیج اصناف و بازاریان در مسجد جامع گرگان برگزار شد اظهار کرد: شهید عراقی یکی از بازاریان پیشکسوتی بودند که در سن 11 سالگی قبل از اینکه انقلاب شکل بگیرد در امورات تشکیل انقلاب شرکت داشته و در ترور حسنعلی منصور نیز شرکت داشت.

وی با اشاره به اینکه این شهید و فرزندش  توسط گروهک فرقان به شهادت رسید گفت: سازمان بسیج اصناف در کشور در طول سال‌های مختلف هر سال یک شهید را به عنوان شهید شاخص معرفی کرده است.

رئیس سازمان بسیج اصناف گلستان تصریح کرد: مبارزه با قاچاق کالا، مبارزه با کالاهای وارداتی که مشابه داخلی دارد، کمک به واحدهای نیمه تعطیل با کمک اصناف و بازاریان از اولویت های مهم سازمان بسیج اصناف در گلستان است.

وی تاکید کرد: 600 واحد تولیدی پوشاک در کشور داریم که آمار درستی از وضعیت این کارگاه ها وجود ندارد و بعضی‌ها به خاطر مبالع کوچک از چرخه تولید خارج شده‌اند.

سمیعی گفت: توجه جدی به فرهنگ‌سازی و توجه به امور رسانه‌ای یکی دیگر از اولویت های سازمان بسیج اصناف استان در سال جاری است.

وی تاکید کرد: هر فردی که می‌خواهد پروانه کسب جدیدی را اخد کند 6 ساعت کلاس فقیه می‌گذراند که این کلاس توسط سازمان بسیج اصناف برگزار می‌شود که 3 هزار نفر از بازاریان از سال گذشته تاکنون این آموزش‌ها را گذرانده‌اند.

رئیس سازمان بسیج اصناف گلستان گفت: تشویق شورای امر به معروف که یک امر فراموش شده در جامعه و مورد تاکید مقام معظم رهبری است در استان تشکیل شده و این شورا در حال فعالیت است.

سمیعی گفت: این شورا با کمک خود بازاریان اقدام به شناسایی و ترویج معروفاتی می کنند که در گذشته این معروفات و اقدامات حسنه رواج داشته و امروز به فراموشی سپرده شده است.

وی تاکید کرد: اعزام 15 نفر از بسیجیان اصناف استان در 21 مرداد ماه سال جاری به راهیان نور اعزام شدند.

رئیس سازمان بسیج اصناف استان گلستان در پایان بیان کرد: حمایت از سمن‌ها و نخبگان را امسال در دستور کار داریم و اقدامات مختلفی را در این راستا اجرایی خواهیم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج