امام جمعه بندرترکمن گفت: بازاریان ولادت ائمه را جشن بگیرند و در ایام شهادت، برگزاری مراسم‌های ویژه را فراموش نکنند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام محمد صالح منصوری صبح امروز در همایش اصناف و بازاریان که به مناسبت هفته بسیج و اصناف در مسجد جامع گرگان برگزار شد، اظهار کرد: هر  نهضت و انقلابی که در جامعه ما شروع شد در کنارش کسبه و بازاریان قرار داشتند.

وی ادامه داد: ما در هر شهری وقتی نگاه می‌کنیم ده‌ها هزار مغازه وجود دارد که هر کدام یک قدرتی هستند.

امام جمعه بندرترکمن تاکید کرد: از سال 1342 به بعد وقتی نگاه می‌کنیم همیشه بازاریان گوش به فرمان امام خمینی (ره) بوند و بازاریان کارهای بزرگی را انجام دادند.

وی گفت: بازاریان همیشه حامی فقرا بوند و بازاریان همیشه به علما برای نشر و تبلیغ دین کمک کردند.

منصوری تاکید کرد: همین انس با علما باعث شده که در مبارزات سیاسی و دینی، اصناف و کسبه همیشه حضور فعال داشته‌اند.

وی با تاکید بر توجه ویژه به نماز اول وقت، گفت: وقتی بازاریان در زمان اذان مغازه را تعطیل می‌کنند و به سمت اقامه نماز در مساجد پیش می‌روند به طور طبیعی و موثر ترویج نماز اول وقت در جامعه افزایش میابد.

امام جمعه بندرترکمن تاکید کرد: امروز باید همه ما به مسائل شرعی در کسب دقت ویژه داشته باشیم و در ایام ولادت‌ها و شهادت‌ها حتما آذین‌بندی و فضاسازی بازار و حداقل مقابل واحد صنفی خود را فراموش نکنیم.

منصوری گفت: در ولادت‌ها جشن بگیریم و عید قربان و غدیر بازار باید نمایانگر این جشن‌ها باشد توجه به این ایام در کسب روزی حلال تاثیر بالایی دارد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه بازاریان به حلال و حرام باید تاکید بیشتری داشته باشند، متذکر شد: توجه به فقرا و اقتصاد مقاومتی یکی از مسائلی است که بازاریان نقش اول و اساسی دارند و خط اصلی و ویژه اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج