ائمه جمعه شهرستان‌های استان گلستان با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم گفت: بیشترین مشکلات اقتصادی که در حال حاضر در کشور وجود دارد با انجام کار فرهنگی برطرف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام علیاکبر نصرتی امام جمعه موقت شهرستان گنبدکاووس ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه اظهار داشت: منظور از کار فرهنگی, انجام فعالیت‌های فرهنگی به تنهایی نیست بلکه انجام کارهای محوله‌ای است که مدیران و کارمندان باید در زمان اداری انجام دهند.

وی افزود: امروزه میزان کار مفید در ادارات به کمتر از یک ساعت رسیده و این برای برطرف کردن مشکلات مردم, معضل بسیار حاد است از طرف دیگر افرادی در جامعه هستند که شبانه‌روز برای نظام تلاش می‌کنند اما برخی افراد در طول شبانه‌روز یک ساعت کار مفید انجام نمی‌دهند.

امام جمعه موقت شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: هر دولتی دارای یک گرایش و جریان است اما همه باید دست به دست هم داده و کار اجرایی کنیم و در این مسیر باید از افراد مخلص و بدون تملق استفاده کرد.

نصرتی یادآور شد: اگر افرادی در جامعه وجود دارند که از نظر فردی تقوی نداشته باشند اما از ولی‌فقیه، ولایت عادل و با تقوا پیروی کنند خداوند به واسطه اطاعت از ولی امر مسلمین, گناه‌های آنان را می‌بخشد, بنابراین تقوای سیاسی در یک جامعه بسیار با اهمیت است.

امام جمعه موقت گنبدکاووس تاکید کرد: دولتمردان و مدیران اجرایی به دنبال تمجید و تعریف نباشند و در مسیر خدمت‌رسانی به مردم, مسیر قرآن و اسلام را انتخاب کنند هر چند در این مسیر قرآنی مورد نقد و انتقاد بی ‌اساس قرار گیرند.

نصرتی با توجه به دهه ولایت اظهار کرد: عید ولایت با محوریت محبت امیرمومنین(ع) در شهرستان برگزار شود و اهل شیعه و سنی دورهم جمع شده و با هم ارتباط داشته باشند.

امام جمعه موقت شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: تاریخ نشان داده که مسلمانان نتوانستند یک نظام سیاسی مناسب رضای خدا را در جامعه به دست بگیرند و از این‌رو باید دستگاه‌های فرهنگی فضائل امیرالمومنین(ع) را با محور مودت این امام همام ترویج و گسترش دهند.

وی افزود: جمعه آینده مصادف با عید قربان است و نماز این عید ساعت 7 صبح در مصلی برگزار می‌شود.

امام جمعه کلاله: رجایی و باهنر الگوی کار برای مردم هستند

حجت الاسلام والمسلمین کشیری امام جمعه کلاله هم در خطبه های نمازجمعه این شهر اظهار داشت: انسان وقتی به تقرب الهی دست یابد، جایگاهش از فرشتگان بالاتر می‌شود و پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) اشرف مخلوقات به این جایگاه رسید.

امام جمعه کلاله افزود: نیت در کار برای رسیدن به پاداش الهی مهم است و اگر قربه الی‌الله بود، این خلوص نیت او را به تعالی و عاقبت به خیری می‌رساند.

کشیری با تجلیل از ماه ذی‌الحجه به برخی از توصیه‌های بزرگان دین در اعمال و ادعیه‌های مستحبی این ماه کرد و گفت: به روزه گرفتن در 9 روز اول این ماه تاکید شده و عبادت خدا در شب عرفه اجر و ثواب فراوانی دارد.

وی با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: رجایی و باهنر الگوی پاک، مخلص و خدایی در کار بودند. آنها محبوب دلها شدند.

امام جمعه کلاله به ویژگی‌های دولت اسلامی پرداخت و گفت: گسترش عدالت و توزیع عادلانه رفتاری و اعتبارات در جامعه، خوش رفتاری با مردم و خادم بودن مسئولان نسبت به مردم، بصیرت داشتن دولت مردان و اهل مشورت بودن با مردم و ساده‌زیستی ویژگی‌های مهم دولت اسلامی است.

امام جمعه کلاله به سالگرد جنایت سعودی‌های در شهادت زائران بیت الله الحرام هم پرداخت و گفت: هرجا جنایتی علیه مسلمانان در منطقه مشاهده می‌شود اثری از نقش سعودی‌ها دیده می‌شود.

کشیری شهادت امام باقر (ع) را مورد اشاره قرار داد و گفت: امام باقر (ع) در گسترش آموزه‌های دینی با تربیت عالمان دینی نقش برجسته ای ایفا کرد.

امام جمعه بندرترکمن: شهیدحججی نمونه بارز یک جوان انقلابی و بسیجی بود

حجت‌الاسلام‌ منصوری امام جمعه بندرترکمن هم در خطبه های این هفته نمازجمعه این شهر با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فرهنگیان و بسیجیان گفت: باید در دانشگاه‌ها و مراکزعلمی به نیروهای انقلابی استناد کرد‌.

وی با اشاره به شهادت شهید مدافع حرم حججی افزود: شهیدحججی نمونه بارز یک جوان انقلابی و بسیجی بود.

منصوری با اشاره به آغاز هفته دولت به بیان اهمیت برنامه‌های دولت در راستای پیشبرد و رونق همه جانبه کشور پرداخت.

امام جمعه شهرستان بندرترکمن شهیدان رجایی و باهنر را الگویی برای مسئولان نظام دانست و همچنین با اشاره به روی کارآمدن شوراهای جدید افزود: شوراها باید در تعیین شهردارها از روی منطق عمل کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج