استاندار هرمزگان گفت: سهم در نظر گرفته شده برای بخش ورزش در قانون برنامه بودجه به میزان کافی نیست و اگر از ظرفیت مردمی استفاده نشود مشکلات مالی این حوزه بر طرف نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، جاسم جادری در نشست صمیمی با روسای هیئت های ورزشی استان هرمزگان با بیان اینکه ورزش ضمن اینکه ضرورت است باید دارای هدف نیز باشد، افزود: باید علاوه بر بدن قوی به دنبال اخلاق ورزشکاری و روان سالم باشیم و بدانیم که هر جا انسان ها ضعیف باشند جامعه نیز ضعیف خواهد بود و استکبار بر جوامع ضعیف به راحتی حاکم خواهد شد.

جادری اضافه کرد: علاوه بر سلامت جسم باید به دنبال سلامت اجتماعی جامعه نیز باشیم و با گسترش روحیه جوانمردی و ورزشکاری با بسیاری از آسیب های اجتماعی مقابله کرد و این تنها با مردمی کردن ورزش امکان پذیر است.

استاندار هرمزگان خاطر نشان کرد: هر جا که مردم پای کار آمده اند موفق شده ایم و باید از این ظرفیت عظیم در بخش ورزش استفاده کنیم تا بتوانیم جامعه ای سالم از نظر جسمی و روانی داشته باشم و جوانانی قوی تربیت کنیم.

وی با اشاره به برنامه ششم توسعه، گفت: قانون برنامه بودجه نوشته شده و برای اختصاص اعتبار در تمامی زمینه ها تعیین تکلیف شده و دولت نمی‌تواند از آن تخطی کند و سهم در نظر گرفته شده برای بخش ورزش نیز در آن به میزان کافی نیست و اگر از ظرفیت مردمی استفاده نشود مشکلات مالی این حوزه بر طرف نخواهد شد.

جادری با بیان اینکه پیگیر مشکلات ورزش استان بوده ایم، افزود: از طریق معاونت سیاسی امنیتی استانداری پیگر مشکلات جامعه ورزش استان بوده ایم و بسیاری از مشکلات تیم های ورزشی را حداقل به صورت موقت رفع کرده ایم.

وی اضافه کرد: تعهد کردیم که اجازه ندهیم تیم فوتسال آذرخش نماینده استان در لیگ برتر بر اثر مشکلات مالی، دچار مشکل شود و در لیگ باقی بماند که تا کنون به این تعهد خود جامه عمل پوشانده ایم.

امکان استفاده شهروندان از تجهیزات ورزشی دستگاه های دولتی

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: فراموش نکنید که بودجه و امکانات استانداری محدود است و کمک های صورت گرفته در عرصه ورزش نیز از طریق درخواست استانداری از دستگاه ها و صنایع بوده است.

وی به دستگاه هایی که امکانات ورزشی دارند و اختصاصی از آنها استفاده می کنند اشاره و اضافه کرد: تمامی دستگاه‌های دولت که امکانات ورزشی دارند باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که در طول هفته چند روزی سایر مردم نیز بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

استاندار هرمزگان در پایان از نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس خواست تا در این زمینه با استانداری همکاری کنند و اظهار داشت: با همکاری و همفکری می توان استان را به سمت توسعه پیش برد و باید تمامی مسئولان و نخبگان استان برای توسعه استان در تمامی زمینه‌ها همدل و هم صدا شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج