فرمانده سپاه استان قم افزود: مساجد باید همواره ارتباط خود را با مردم حفظ کنند تا ضمن همراه ساختن مردم تأثیرگذاری لازم را داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، غلامرضا احمدی در همایش «مسجد، قرارگاه مدیریت جامعه اسلامی» که به همت سازمان بسیج مساجد و اماکن مقدس سپاه استان قم و به مناسبت روز جهانی مسجد و با حضور ائمه جمعه و جماعات، رؤسای هیئت امنای مساجد، فرماندهان حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج و مسؤولان استان قم برگزار شد اظهار کرد: سند راهبردی و منشور اجرایی قرارگاه‌های فرهنگی مساجد به امضای سه امام جمعه قم یعنی آیت‌الله سعیدی، آیت‌الله اعرافی و آیت‌الله حسینی بوشهری رسیده است و به سراسر کشور نیز ابلاغ شده است، اگر این طرح به خوبی پیش رود سرآغاز تحولی بزرگ و تأثیرگذار در جامعه خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری کنار کشیدن مسجد از امور سیاسی جامعه اسلام، مساجد را به مساجد سکولار تبدیل می‌کند، در این جا سکولار به معنای بی‌دینی نیست بلکه به معنای دین بی‌تأثیر در سرنوشت اجتماعی مردم جامعه اسلامی است.

فرمانده سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) افزود: مساجد باید همواره ارتباط خود را با مردم حفظ کنند تا ضمن همراه ساختن مردم تأثیرگذاری لازم را داشته باشند.

تداوم حیات نظام اسلامی در گرو تقویت جایگاه مساجد است

آیت‌الله عباس کعبی، عضو مجلس خبرگان رهبری نیز در ادامه این برنامه با اشاره به اهمیت مساجد در نظام اسلامی اظهار کرد: در منابع معتبر متعدد اسلامی روایات متعددی از پیامبر اسلام (ص) آمده است که فقه ها درباره مجموعه این روایات بحث کرده‌اند و نتیجه این است که ترک نماز جماعت از روی بی اعتنایی جایز نیست و ترک حضور در مساجد کراهت شدید دارد.

وی افزود: نقطه آغاز ساخت جامعه اسلامی مسجد بود، انقلاب اسلامی نیز در سایه فعالیت مساجد و اتصال به شبکه عظیم روحانیون به پیروزی رسید، بر این اساس راه تداوم حیات و تقویت جامعه اسلامی، تقویت جایگاه مساجد و افزایش ارتباط و تعامل مردم با مساجد است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج