آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به فرا سیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: شهادت این دو بزرگوار و رفتار ایشان برای دولتمردان یک الگوی ارزنده است.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد، با اشاره به آثار سوء ترک امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار کرد: در پی ترک امر به معروف و نهی از منکر، انسان‌ها حرمت شکنی کرده و نسبت به انجام گناه جسارت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه نباید نسبت به بروز منکر در جامعه بی تفاوت باشیم، اظهار کرد: اگر امر به معروف مطرح شود عده‌ای می‌گویند جلوی شادی و آزادی مردم را گرفته‌اید و با بهانه‌های مختلف امر به معروف و نهی از منکر را محترمانه و غیرمحترمانه از فضای جامعه بیرون می‌کنند.

امام جمعه قم یکی از آثار زیان‌بار امر به معروف و نهی از منکر را جابه‌جایی جایگاه معروف و منکر دانست و یادآور شد: متاسفانه منکر معروف شده و معروف به منکر تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به فرا رسیدن حلول ماه ذی الحجه اظهار کرد: امیدواریم با زائران خانه خدا همصدا شویم؛ آنها در حال و هوای خوشی به سر می‌برند و ما نیز از فرصت این ماه بهره مند شویم.

حسینی بوشهری با اشاره به جایگاه عید قربان بیان کرد: مستمندان در این روز چشم به راه هستند به برکت قربانی کردن شما؛ از این کار پسندیده غافل نشوید.

وی با اشاره به وجود روزهای عید غدیر، عرفه و... در ماه ذی الحجه بیان کرد: هفتمین روز این ماه سالروز شهادت امام باقر(ع) است. و باید از این ماه بهره کافی را برد.

وزرا برای حل مشکل اشتغال به صحنه بیایند

امام جمعه قم با اشاره به فرا سیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: شهادت این دو بزرگوار و رفتار ایشان برای دولتمردان یک الگوی ارزنده است. خداباوری مهم ترین ویژگی این دو شهید بزرگوار است و ایشان نسبت به نظام، اسلام، انقلاب و استقلال کشور پایبند بودند و روحیه عدالت خواهی در ایشان موج می‌زد. حرکت بر اساس عزت و مصلحت نظام در دستور کار ایشان بود.

وی افزود: از مسؤولان، فرهیختگان، اصحاب رسانه و منتقدان منصف تقاضا می‌کنم کارنامه دولت یازدهم را ارزیابی کرده و نقدی منصفانه داشته باشند. نقاط قوت و ضعف را مطرح کرده و پیشنهادات برای ترمیم کاستی‌ها در دولت دوازدهم ارائه شود.

حسینی بوشهری با اشاره به رای اعتماد مجلس به وزرا گفت: باید اهداف و شاخص‌های برنامه ششم مورد توجه قرار گیرد و همه ظرفیت ها را به کار بگیرند و گفته نشود که امکان تحقق اهداف نیست. برای حل مشکل اشتغال و اهداف برنامه ششم وزرا به صحنه بیایند.

وی تاکید کرد: اعتماد به مردم سرمایه ارزشمندی است که باید با خدمت کردن به مردم از این سرمایه صیانت کرد.

امام جمعه قم رشد اقتصادی 8 درصدی در سال، ایجاد اشتغال، افزایش 20 درصدی صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب و کار را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید برای حل مشکلات مدیریت جهادی داشته و به اقتصاد مقاومتی بر اساس درون زایی و برون گرایی تکیه شود.

وی مردم گرایی و پرهیز از ریخت و پاش و اسراف را مورد تاکید و توجه قرار داد و افزود: امیدواریم که دولت بتواند کارنامه درخشانی داشته باشد.

حسینی بوشهری با اشاره به شهادت شهید حججی و ایجاد فضای ایثار و شهادت در کشور تصریح کرد: جوانان برای ادای وظیفه صف کشیده‌اند و مسوولان باید برای ترویج فرهنگ دینی همت لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به وضعیت کشور آمریکا و نظرات مسوولان این کشور درباره ترامپ اظهار کرد: یکی از مسوولان بلندپایه اطلاعاتی آمریکا می‌گوید دسترسی به کدهای تسلیحاتی آمریکا توسط فردی کوتاه فکر مثل ترامپ وحشتناک است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج