رئیس خانه صنعت، معدن استان کرمانشاه، خواستار توجه دولتمردان به توسعه تولید و اشتغال استان شد و گفت: ما همواره شعار توسعه تولید و اشتغال داریم، اما راهکار نداریم.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، جهانبخش شکری در اجلاسیه رؤسای خانه‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور گفت: این استان به لحاظ کشاورزی، دارا بودن معادن سنگ‌های تزئینی آهن و مس و مراتع فراوان از موقعیت خاصی برخوردار است.

وی افزود: با توجه به ۳۷۰ کیلومتر مرز مشترک با عراق و اقلیم کردستان دارای بازارچه‌های مرزی و ۲ منطقه ویژه در اسلام‌آباد غرب و قصرشیرین هستیم که امید است با حمایت‌های مدیر ارشد استان به منطقه آزاد تبدیل شود.

شکری بیان کرد: وجود ۴ شهرک صنعتی در کرمانشاه و یک شهرک صنعتی در هر شهرستان، ۳ پتروشیمی فعال و یک پتروشیمی در حال ساخت، ۲ کارخانه سیمان و سرامیک، کارخانه رب - که خود یک برند بوده و اشتغال‌زایی بالایی ایجاد کرده است و همه از واحدهای صادرکننده هستند در این استان جای بسی توسعه دارد.

وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: استان کرمانشاه به دلیل درگیری مستقیم با جنگ تحمیلی در ۸ سال دفاع مقدس توسعه پیدا نکرد، لذا استدعا داریم به هر شکلی به دولتمردان برسانند که جهت ایجاد انگیزه سرمایه‌گذاری در این استان معافیت‌های ویژه‌ای برای استان در نظر بگیرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج