اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه در روزهای 4 و 5 شهریورماه سال جاری در برج میلاد تهران روز فرهنگی کرمانشاه را برگزار می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، جلیل بالایی مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه با اشاره به پیشینه کهن این استان و وجود ظرفیت‌های بالای تاریخی، طبیعی و فرهنگی در آن، ابراز داشت: کرمانشاه به‌عنوان گهواره تمدن و نگین غرب کشور همواره موردتوجه بوده و هست و امسال برای اولین بار مراسم باشکوه روز فرهنگی کرمانشاه در برج میلاد و با حضور بزرگان و اساتید تاریخ و فرهنگ استان طی دو روز معرفی می‌شود .

وی بابیان این مطلب که استادان فرهیخته‌ای همچون میرجلال الدین کزازی، پروفسور گلزاری و ... در همایش روزهای فرهنگی کرمانشاه حضورداشته و سخنرانی می‌کنند، خاطرنشان ساخت: در این مراسم کشوری برنامه‌های جنبی همچون نمایشگاه آثار صنایع‌دستی استان، وورک شاپ هنرهای سنتی منطقه، برگزاری بزم هل پرکه و مراسمات آئینی و نمایشی مختص استان برای مردم پایتخت اجرا می‌گردد.

روزهای فرهنگی برنامه ایست که به مدت یک ماه در محل برج میلاد تهران توسط استان‌های مختلف برگزار می‌گردد، استان کرمانشاه نیز با هماهنگی و همراهی خانه کرمانشاهیان مقیم مرکز، صداوسیمای مرکز کرمانشاه و حمایت شهرداری تهران در روزهای 4 و 5 شهریورماه به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج