معاون امور استان‌های صدا و سیمای کشور از بزرگترین رویداد فرهنگی هنری کشور با عنوان بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی در نیمه دوم شهریورماه در کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج ، علی دارابی شامگاه چهارشنبه(یکم شهریور) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان که پیرامون برگزاری بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها برگزار شد، اظهار کرد: جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی از سال 1372 پایه گذاری شد و بزرگترین رویداد فرهنگی هنری کشور است.

وی افزود: در این جشنواره آثار هنرمندان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و همه هنرمندان در سطح استانی و ملی در این جشنواره مشارکت دارند.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما عنوان کرد: 2 هزار اثر پژوهشی و تحقیقی مجازی، خبر، شعر و موسیقی در رادیو و تلویزیون به جشنواره ارسال شده است که بیش از 70 نفر هیات داوران متشکل از هنرمندان کشور در طول 60 روز اقدام به ارزیابی آنها کردند.

وی تصریح کرد: از 200 اثر ارسال شده تقدیر به عمل خواهد آمد و 300 اثر نیز در کمیسیون‌های مختلف مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و در جشنواره از 40 هنرمند نام آشنای استان و کشور در آیین افتتاحیه و اختتامیه جشنواره تقدیر خواهد شد.

دارابی با اشاره به اینکه در ایام برگزاری جشنواره 800 نفر مهمان استان خواهند شد، اعلام کرد: این جشنواره فرصت مغتنمی برای نشان دادن غیرتمندی، سلحشوری و انقلابی بودن مردم استان و معرفی استان در زمینه‌های مختلف توریستی، سلامت، امنیت، هنر و سایر ظرفیت‌هاست.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه جشنواره در استان برگزار می‌شود، بخشی از آن به برنامه‌ای ویژه استان اختصاص داده خواهد شد.

معاون امور استان‌هاسازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه از بین 140 نفر از مفاخر و هنرمندان استان و کشور برای تجلیل انتخاب می‌شوند، گفت: انتخاب آنها با همکاری استانداری و هنرمندان استان انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شبکه کردستان دارای رتبه اول کشوری از نظر تعداد مخاطب است، خاطرنشان کرد: در جشنواره قبلی در آیین اختتامیه از حضور موسیقیدان‌ها و خوانندگان ملی استفاده می‌کردیم اما در این جشنواره هم در آیین افتتاحیه و هم در اختتامیه استفاده خواهد شد و با توجه به اینکه کردستان سرزمین موسیقی و دف است، برنامه ویژه‌ای به موسیقی استان اختصاص خواهد یافت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج