رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کننده استان کرمانشاه حذف برچسب قیمت مصرف‌کننده از برخی کالاها را ظلم در حق مصرف‌کننده دانست و گفت: امیدواریم حذف برچسب قیمت فقط به همین چند کالا محدود شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، عبدالرضا یاری بابیان اینکه متأسفانه بخشنامه لحظات پایانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، حذف برچسب قیمت برای برخی از کالاها را نهایی کرد گفت: اگرچه این بخشنامه فعلاً برای چند قلم کالای خاص است، اما می‌تواند فتح بابی برای سایر کالاها هم باشد.

وی در خصوص دلایلی که برای حذف برچسب قیمت مصرف‌کننده اعلام‌شده نیز افزود: یکی از این دلایل واقعی نبودن قیمت‌هایی است که روی کالا درج‌شده و گاهی برای ایجاد رغبت در مصرف‌کننده یک قیمت روی کالا درج‌شده، اما با بهای پایین‌تری به فروش می‌رسد.

یاری گفت: بهانه دیگری که برای حذف برچسب‌های قیمت مطرح‌شده ایجاد رقابت در بازار است و این در حالی است که ما هنوز زیرساخت‌های لازم را نداریم که به این شیوه در بازار رقابت ایجاد کنیم.

وی از پیامدهای حذف برچسب قیمت کالاها نیز یادکرد و بیان کرد: بر اساس چند ماده‌قانونی در قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده، قانون تعزیرات حکومتی و... درج برچسب قیمت و مشخصات کالا حق مصرف‌کننده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج