مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از آغاز عملیات اجرایی ۳۰ کیلومتر آزادراه شرق اصفهان و افتتاح 3500 واحد مسکن مهر اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، حجت اله غلامی از افتتاح 66 کیلومتر راه ، 3637 واحد مسکن مهر ، کف سازی و نوسازی 6 محور تاریخی در بافت های ناکارآمد شهری، افتتاح بیمارستان 174 تخت خوابی خمینی شهر و آغاز عملیات اجرایی30 کیلومتر آزادراه شرق اصفهان و 120 کیلومتر آزادر اه اصفهان به شیراز در استان اصفهان در هفته دولت خبر داد .

وی از افتتاح 14 کیلومتر آزادراه غرب اصفهان و آغاز عملیات اجرایی قطعه 3 آزادراه شرق اصفهان خبر داد و اظهار داشت: از جمله پروژه‌های قابل افتتاح در هفته دولت، افتتاح آزادراه غرب اصفهان از تقاطع پل گاوپیسه تا میدان کرکوند به‌طور 14 کیلومتر است که با صرف اعتبار 1200 میلیارد ریال احداث و آماده بهره‌برداری است.

غلامی اظهار داشت: احداث باند دوم اصفهان به علویجه به‌ طول 6 کیلومتر، احداث باند دوم دامنه - خوانسار از پلیس‌راه دامنه تا روستای دره بید به‌طول 5 کیلومتر، احداث باند دوم دامنه – خوانسار- گلپایگان – خمین حد فاصل دره بید تا دوشخراط به‌طول 5 کیلومتر و احداث باند دوم نائین - انارک به‌طول 18 کیلومتر از جمله پروژه‌های بزرگراهی استان محسوب می‌شود که با اعتبار 100 هزار و 314 میلیون ریال در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

وی افزود: پروژه احداث راه اصلی نیک‌آباد- حسن‌آباد به‌طول 11 کیلومتر با اعتبار 16 هزار و 500 میلیون ریال نیز جزو پروژه‌های راه‌سازی قابل ‌افتتاح در این هفته است.

غلامی در ادامه با اشاره به انجام عملیات بهسازی و آسفالت راه های روستایی و احداث تقاطع غیر همسطح در استان گفت: پروژه آسفالت گرم محور آب پونه در شهرستان تیران ، آسفالت گرم محور نیوانین – گوگد در شهرستان گلپایگان هر کدام بطول 1 کیلومتر و آسفالت گرم محور روستایی جندان و تعریض راه روستایی جیلان آباد – سه راهی سوسارت در شهرستان اصفهان هر کدام بطول 2 کیلومتر و تکمیل تقاطع غیر همسطح حاجت آقا – لایبید در شهرستان لنجان نیز از جمله پروژه هایی است که با اعتبار 17 هزارو 729 میلیون ریال در این ایام به افتتاح وبهره برداری خواهد رسید.

وی از احداث پروژه آزادراهی اصفهان به شیراز در راستای تکمیل کریدور شمال به جنوب کشور خبر داد و گفت: در هفته دولت امسال کلنگ احداث آزادراه اصفهان – شیراز در راستای تکمیل کریدور شمال به جنوب و از سه راهی مبارکه تا ایزدخواست بطول 120 کیلومتر برزمین خواهد خورد .

این مقام مسئول از افتتاح 3637 واحد مسکن مهر در سطح استان خبر داد و گفت: 578 واحد مسکن مهر در شهرهای بالای 25000 نفر جمعیت، 130واحد در شهرهای زیر 25000 نفر جمعیت، 895 واحد در شهر جدید فولادشهر . 1863واحد در شهر جدید بهارستان و 171 واحد در شهر جدید مجلسی به افتتاح خواهند رسید .

مدیرکل راه وشهرسازی استان درادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه عمران وبهسازی شهری گفت: کف سازی وبدنه سازی محورتاریخی انارک، کف سازی وبدنه سازی محورتاریخی بافران، کف سازی و بدنه سازی محله سرای نو، کف سازی وبدنه سازی میدان شهید پورهاشمی تا ابتدای محله نوآباد نایین، کف سازی وبدنه سازی محورمحمدیه در نایین و عملیات عمرانی بافت دربند یخچال آران وبیدگل از جمله اقدامات این اداره کل در راستای بهسازی ونوسازی بافت های ناکارآمد شهری در استان بوده که با اعتباری بیش از 14 میلیارد ریال انجام گردیده است .

وی با اشاره به ساخت بیمارستان 174 تخت خوابی خمینی شهر اظهار داشت : این بیمارستان با تعداد 174 تخت ، با مساحت 5500 متر مربع ، در 2 طبقه و با همت سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات دولتی و عمومی وزارت راه وشهرسازی  در شمال غربی شهر خمینی شهر احداث و تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان بهره بردار خواهدشد .

مدیرکل راه وشهرسازی استان  اصفهان با اشاره به ساخت این بیمارستان با توجه به اصول و استاندارد های لازم افزود : این بیمارستان با داشتن بخش هایی همچون اورژانس، جراحی،زنان وزایمان، کودکان، فیزیوتراپی، رادیولوژی، پلی کلینیک تخصصی و مراقبت های ویژه ICU،CCU،PCCU،NICU و آزمایشگاه با اعتبار 320 میلیارد ریال و با رعایت کلیه اصول واستانداردهای لازم احداث گردیده است.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج