معاون اداری و مالی دانشگاه گلستان گفت: فاز نخست پردیس دانشگاه گلستان شنبه با حضور استاندار افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، یدالله هزارجریبی ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان، اظهار کرد: تفکیک دانشگاه گلستان از دانشگاه منابع طبیعی کارشناسانه صورت نگرفت و تفکیک و توزیع آن عادلانه نبود.

وی ادامه داد: زمینی به مساحت ۷۵ هکتار در سرخنکلاته به دانشگاه گلستان اختصاص یافت که تاکنون ۵۱ هکتار آن در اختیار دانشگاه قرار دارد.

معاون اداری و مالی دانشگاه گلستان بیان کرد: پردیس دانشگاه شامل ساختمان اداری، علوم پایه، ساختمان تعاون، سالن چند منظوره ورزشی و سلف سرویس است.

وی در خصوص ساختمان تعاون گفت: این پروژه هزار و ۶۸۰ متر مربع مساحت دارد، دارای چهار طبقه است و چهارم شهریورماه با حضور استاندار افتتاح می شود.

هزارجریبی تصریح کرد: ساخت ساختمان تعاون با یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان شروع شد، ۳۰۰ میلیون تومان از بودجه دانشگاه به آن اختصاص یافت و حدود سه میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده است.

وی همچنین گفت: ساختمان دارای موتورخانه مجزا بوده و اسکلت آن فلزی و با اتصالات پیچ و مهره است.

هزارجریبی افزود: رشته هایی که با تعاون ارتباط دارند در آنجا مستقر می شوند و برای سال جدید ۱۲۰ دانشجو پذیرش خواهند شد و در طبقه چهارم ساختمان هم معاونت اداری و مالی مستقر می شود.

معاون اداری و مالی دانشگاه گلستان گفت: کار گاز، برق و فیبر نوری با همکاری سازمان های مربوطه انجام شده و امکاناتی از قبیل سرویس و واحد آموزشی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

هزارجریبی در خصوص ساختمان اداری گفت: این پروژه استانی چهار هزار و ۸۰۰ متر زیر بنا دارد و پس از ساختمان تعاون به بهره برداری می رسد.

وی افزود: احداث ساختمان اداری سال 88 آغاز شد که یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان را وزارت نفت پوشش داد و استان هم در سال های 90 و 91 به ترتیب ۶۶۸ میلیون و 80 میلیون تومان به این پروژه کمک کرد.

وی گفت: طی سال گذشته و امسال یک میلیارد و ۵۰۰ تومان در دو مرحله از بودجه متمرکز وزارت علوم تخصیص یافت و ۷۵ درصد کار انجام شده است.

هزارجریبی در خصوص پروژه بعدی دانشگاه گلستان گفت: یکی دیگر از پروژه ها ساختمان دانشگاه علوم پایه است که زیر بنای آن هشت هزار و ۸۰۰ مترمربع بوده و بزرگترین پروژه در حال ساخت دانشگاه به شمار می رود.

وی ادامه داد: در ابتدا پروژه با پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان شروع به کار کرد که سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان صکوک اجاره ای تزریق شد، در حال حاضر  ۷۵ درصد ساختمان تمام شده و برای اتمام آن نیازمند بودجه هستیم.

وی همچنین درباره سالن چند منظوره ورزشی که سه هزار و ۷۷۰ متر مربع مساحت دارد، گفت: پروژه در سال ۹۳ مصوب و بودجه گرفته شد اما عملیات احداث آن از سال ۹۴ شروع به کار کرد که ساختمان حدود ۳۵ درصد پیشرفت داشته و برای اتمام آن پنج میلیارد لازم است.

معاون اداری و مالی دانشگاه گلستان به سلف سرویس دانشگاه اشاره کرد و گفت: برای تکمیل این پروژه حدود ۶ میلیارد تومان نیاز است و ۲۷ درصد آن انجام شده، امسال هم یک میلیارد تومان بودجه تخصیص یافت که خبری از آن نیست.

هزارجریبی در پایان گفت: ما در انجام این پروژه ها جز ساختمان اداری هیچ کمکی از استان نداشتیم و ۷۵ میلیارد تومان برای اتمام پروژه ها نیازمندیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج