معاون گردشگری استانداری فارس گفت: با توجه به اینکه استان فارس لقب سومین حرم اهل‌بیت(ع) را به خود اختصاص داده باید در بخش گردشگری مذهبی سرمایه‌گذاری کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از شیراز، شاپور رستمی معاون گردشگری استانداری فارس در همایش روز جهانی مسجد در مسجد نصیرالملک شیراز گفت: هدف اصلی ما احیای بخش گردشگری مذهبی در استان فارس است و با توجه به اینکه استان فارس لقب سومین حرم اهل‌بیت(ع) را به خود اختصاص داده باید در بخش گردشگری مذهبی سرمایه‌گذاری کرد.

وی با تأکید بر اینکه باید نقش عملکردی و رویکردی مسجدها معرفی شود و از آن بهره برد اظهار داشت: امثال شهید محسن حججی تربیت‌یافته مسجد هستند.

رستمی به ظرفیت‌های گردشگری مذهبی فراوان استان فار که می‌توان به جهان معرفی کرد اشاره کرد و افزود:  تنها استان دارای بخش گردشگری در استانداری بوده که تمام پتانسیل‌های گردشگری استان فارس را شنساسایی کرده است.

معاون گردشگری استانداری فارس به معرفی این اماکن به گردشگران داخلی و خارجی اشاره کرد که رسانه‌ها می‌توانند نقش به سزایی داشته باشند و تصریح کرد: علاوه بر گردشگران خارجی نباید گردشگران محیطی و داخلی را فراموش کرد.

وی به همکاری تمام دستگاه‌ها برای احیای گردشگری مذهبی در استان فارس اشاره کرد و گفت: باید علاوه بر سابقه تاریخی استان فارس باید سابقه مذهبی این استان نیز معرفی شود و همچنین راهنماهای گردشگری در زمینه گردشگری مذهبی آموزش لازم را در این زمینه ببینند.

رستمی یکی از مشکلات جامعه کنونی را اشتغال دانست و تصریح کرد: با توجه به گردشگری مذهبی می‌توان ایجاد اشتغال پایدار کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج