رئیس کل دادگستری هرمزگان از انهدام ۲۲ باند حمل و ترانزیت مواد مخدر در استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از دادگستری هرمزگان، حجت الاسلام محمد صادق اکبری در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان در جلسه این شورا اظهار داشت: در راستای مقابله بی امان دستگاه قضایی استان با قاچاقچیان مواد مخدر  و با  اتخاذ  تمهیدات مناسب فنی ، تشدید اقدامات اطلاعاتی و کنترل  مبادی ترانزیت مواد مخدر طی پنج ماه  ابتدایی سال ۱۳۹۶، طرح های مقابله ای با سوداگران مرگ  به مرحله اجرا درآمده که توقیف ۳۰۲ دستگاه خودرو و دستگیری ۱۴۸۸ نفر از متهمین از مهمترین  نتایج آن  است.

این مقام قضایی با اشاره به اینکه طی  پنج ماه گذشته ۳۲۲ هزار کیلو انواع مواد مخدر کشف شده است، بیان داشت:  ۹۴۱۴ معتاد متجاهر و بلامکان در این مدت جمع آوری شده اند و  ضروریست  که همه دستگاه های  حمایتی به منظور  نگهداری از  آنان تلاش و همکاری کنند.

وی افزود: با اجرای ۲۵۲ مرحله طرح مبارزه با ورود مواد مخدر به استان هرمزگان  خوشبختانه از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۲ باند بزرگ قاچاق مواد افیونی  متلاشی گردیده  و مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات کشف و ضبط گردیده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ارتقاء شاخص امنیت  و برخورد قاطع  با سوداگران مرگ را اولویت دستگاه قضایی  استان برشمرد و در همین راستا اذعان داشت : آمار پنجاه درصدی محکومین مواد مخدر در  زندان های استان هرمزگان به خوبی مبین ناامنی مناطق مختلف از  این استان  برای فعالیت مجرمانه سوداگران مرگ و گواهی بر قاطعیت دستگاه قضایی در برخورد بدون اغماض با جرایم مرتبط با این حوزه است.

وی همچنین بیشترین  حجم از قاچاق مواد مخدر را از مسیر دریا بیان نمود و در ادامه از تدابیر اتخاذ شده به منظور توقیف شناورهای حامل مواد مخدر  در طول نوار ساحلی استان هرمزگان خبر داد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان همچنین از تشکیل ۱۵ پرونده مربوط به پیش سازهای مواد مخدر در محاکم قضایی استان هرمزگان خبر داد و یادآور شد: دستگاه قضایی و پلیس مبارزه با موادمخدر استان به منظور مقابله با ترانزیت پیش سازهای مواد مخدر در محورهای مواصلاتی  با تشدید طرح های پیشگیرانه و سنجش تمامی جوانب ؛ از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج